MPSZOK

MPSZOK

Przetargi

Przetargi

Stanowiska Delegatury Zabrze i Ogrodów

Stanowiska Delegatury Zabrze i Ogrodów z Zabrza

Galeria Losowe

Informator

Informator działkowca

Stanowisko Delegatury - Prawo Budowlane

Stanowisko Delegatury - Prawo Budowlane

Szkolenie sekretarzy 27.06.2019Drukuj

  • 30 06 2019
  • 352 czytań

W dniu 27.06.2019 r. w Delegaturze w Zabrzu odbyło się kolejne spotkanie szkoleniowe prezesów i sekretarzy. Na spotkaniu, Kierownik Delegatury przedstawił informację z Konferencji Przedzjazdowej delegatów z zabrzańskich ogrodów, która miała miejsce kilkanaście dni temu. Przeczytał nazwiska delegatów, którzy zostali wybrani do reprezentowania okręgu na Konferencji, która odbędzie się w Chorzowie 26.09.2019 r. Kierownik poinformował wszystkich zebranych o wnioskach inwestycyjnych, które zostały oddane po Walnych Zebraniach Sprawozdawczo-Wyborczych do Okręgu Śląskiego gdzie po ich weryfikacji kilka ogrodów a mianowicie „Webera”, „Przyszłość”, „Kaprys”, „Radość-Semafor” oraz „Malina” otrzymały dofinansowanie do prowadzonych prac inwestycyjnych na ogrodzie. Kierownik Leszek Bucki raz jeszcze zachęcił wszystkie ogrody do podjęcia stosownej Uchwały na swoich ogrodach o zakupie programu komputerowego DGCS PZD System, który będzie musiał zaistnieć na ogrodach. Wszyscy obecni na sali zostali wyposażeni w PENDRIVE (przenośna pamięć USB), na której zostały zawarte niezbędne materiały i wzory dokumentów, które posłużą zarządom, skarbnikom i sekretarzom w prowadzeniu istotnych spraw na ogrodzie, prowadzenia dokumentacji finansowej oraz prowadzenia spraw związanych z działkowcami. Prawie wszystkie istotne materiały zostały pokazane na rzutniku multimedialnym i omówione szczegółowo ze sekretarzami i prezesami. Po dyskusji i wymianie poglądów owocne spotkanie dobiegło końca.

Zarząd ROD Zacisze w Zabrzu doraźnie naprawia alejeDrukuj

  • 28 06 2019
  • 402 czytań

Zarząd Rod Zacisze reagując na prośby działkowców postanowił wzmocnić drogę przejazdową na al. 8 odcinek 4. Dokuczliwy dla działkowców odcinek alei jest grząski i notorycznie niszczony po intensywnych deszczach przez śmieciarki, które muszą dojechać do kontenerów ze śmieciami. Doraźnie w niskim finansowo nakładem, systemie gospodarczym naprawił w/w aleje. Ponadto usunął awarie unikając strat w wyniku wycieku wody z sieci wodociągowej.

Galeria

Zarząd ROD Zacisze otwarty na współpraceDrukuj

  • 28 06 2019
  • 439 czytań

Zarząd ROD Zacisze w Zabrzu otwarty na współpracę i zaangażowanie w pomoc mieszkańcom okolicznym terenom wokół ogródków działkowych oraz dzielnicy Helenka. Postanowił udostępnić bezpłatnie świetlicę w domu działkowca ROD Zacisze na wniosek Rady Rodziców z Gimnazjum 24 – klasa mundurowa, zakończenie roku szkolnego 2018-2019.

ROD Zacisze wspiera kulturęDrukuj

  • 26 06 2019
  • 297 czytań

Zespół teatralny „Nie przeszkadzaj” na XX Ogólnopolskim Forum Teatrów Dziecięcych

Zespół teatralny „Nie przeszkadzaj” ze Szkoły Podstawowej Nr 30 po raz kolejny został zakwalifikowany do udziału w XX Ogólnopolskim Forum Teatrów Dziecięcych „Miniatury” w Opolu. Trzydniowy konkurs teatralny obfitował w ciekawe wydarzenia artystyczne, zabawy i imprezy towarzyszące. Uczniowie 30- tki reprezentowali Zabrze w artystycznych zmaganiach teatralnych.  Był to jubileuszowy dwudziesty festiwal, dlatego nie zabrakło też tortu, artystycznych życzeń i urodzinowego turnieju między poszczególnymi drużynami. Dzięki wsparciu Rodzinnych Ogródków Działkowych Zacisze uczniowie 30- tki mogli z dumą reprezentować ...

Szkolenie nowych działkowców 06.2019Drukuj

  • 26 06 2019
  • 358 czytań

 

W dniu 25.06.2019r w Delegaturze Rejonowej PZD w Zabrzu odbyło się szuste w tym roku szkolenie dla 32 nowych działkowców. Wykład multimedialny prowadziła Pani mgr Marta Pawłowska. Tematem szkolenia było; Nowy Statut PZD, Znowelizowany Regulamin ROD obowiązujący od stycznia 2019, Ustawa o PZD z 13 grudnia 2013r oraz inne przepisy oraz Uchwały struktur PZD dotyczące poszczególnych przepisów. Podczas szkolenia jak i po szkoleniu Pani mgr Marta Pawłowska odpowiadała na pytania i wyjaśniał na bieżąco przepisy PZD. Każdy nowy działkowiec dostał znowelizowany regulamin ROD.

271,064 unikalne wizyty