MPSZOK

MPSZOK

Przetargi

Przetargi

Stanowiska Delegatury Zabrze i Ogrodów

Stanowiska Delegatury Zabrze i Ogrodów z Zabrza

Galeria Losowe

Informator

Informator działkowca

Stanowisko Delegatury - Prawo Budowlane

Stanowisko Delegatury - Prawo Budowlane

Szkolenie nowych działkowców 07.2019Drukuj

  • 04 08 2019
  • 312 czytań

 

W dniu 30.07.2019r w Delegaturze Rejonowej PZD w Zabrzu odbyło się siódme  w tym roku szkolenie dla 22 nowych działkowców. Wykład multimedialny prowadziła Pani mgr Marta Pawłowska. Tematem szkolenia było; Nowy Statut PZD, Znowelizowany Regulamin ROD obowiązujący od stycznia 2019, Ustawa o PZD z 13 grudnia 2013r oraz inne przepisy oraz Uchwały struktur PZD dotyczące poszczególnych przepisów. Podczas szkolenia jak i po szkoleniu Pani mgr Marta Pawłowska odpowiadała na pytania i wyjaśniał na bieżąco przepisy PZD. Każdy nowy działkowiec dostał znowelizowany regulamin ROD.

Narada Prezesów 07.2019Drukuj

  • 31 07 2019
  • 396 czytań

W dniu 25.07.2019 r. w Delegaturze w Zabrzu odbyło się kolejne szkolenie dla prezesów zabrzańskich ogrodów. Na spotkaniu, przedstawione zostały przez Komisję Przeglądową Ogrodów wyniki na najładniejszy ROD i działki w roku 2019. Pełne sprawozdanie z przeprowadzonej kontroli zostało złożone na ręce Kierownika Delegatury.

Komisja podzieliła się również z wnioskami, które na gorąco zostały przedyskutowane przez wszystkich zebranych a mianowicie: posiadanie na ogrodzie biblioteki, ujednolicenie niezbędnych dokumentów, które muszą znajdować się w teczce działkowca, posiadanie toalet ogólnodostępnych na ogrodzie, prowadzenie kroniki oraz przede wszystkim dostosowanie zawartych pytań w ankiecie do rzeczywistości panującej na ogrodach. Pełna lista spostrzeżeń i wniosków została ...

ROD Słoneczne Wzgórze spotkanie miłośników psówDrukuj

  • 28 07 2019
  • 363 czytań

W sobotę 27 lipca odbyło się w naszej świetlicy ogrodowej ROD "Słoneczne Wzgórze", spotkanie miłośników psów.
Dogowielbiciele wysłuchali wykładu prowadzonego przez pana Łukasza Orłowskiego właściciela Centrum edukacyjno - wychowawczego PSI PAZUR.

Poruszono min tematy:

jak budować relację z psem, jak komunikują się psy, jak rozpoznać stres u psa a także czym się kierować i na co zwracać szczególną uwagę kupują czy też adoptując czworonoga. Spotkanie trwało ponad trzy godziny, lista tematów nie została wyczerpana ponieważ  temat komunikacji psów jest bardzo rozległy.

Rodzinny Ogród Działkowy Roku 2019Drukuj

  • 28 07 2019
  • 382 czytań

W dniach 24-06 do 08-07-2019 roku w 30 ogrodach delegatury zabrzańskiej Śl OZ PZD przeprowadzono lustrację w ramach konkursu „Rodzinny Ogród Działkowy Roku 2019”.

Ogólna ocena na poziomie średnim, ogrody otwierają się na potrzeby społeczności lokalnych. Dobra estetyka ogrodów. Infrastruktura (budynki, urządzenia) konserwowane i modernizowane na bieżąco. Wiele do życzenia pozostawia dokumentacja ogrodów, szczególnie brak stosownych uchwał do czego obligują przepisy i wytyczne obowiązujące w PZD. Szczególną uwagę zarządy ogrodów powinny zwrócić na estetykę bram głównych i ogrodzeń, które są wizytówkami ogrodów.

Po podliczeniu punktów I miejsce zajął ROD Tulipan. W kategorii najlepsza działka wyróżniono działkę z ROD Odrodzenie oraz ROD Ratownik.

Galeria

ROD Zacisze przegląd działek 2019Drukuj

  • 13 07 2019
  • 420 czytań

Komisja przeglądu działek ROD Zacisze przeprowadziła przegląd 329 działek na parceli I i parceli II. Komisja pouczyła słownie właścicieli zaniedbanych działek i łamiących regulamin ROD. Natomiast właściciele najładniejszych działek zostali odnotowani i zostaną nagrodzeni jak i wyróżnieni na obchodach „Dnia Działkowca” w ROD Zacisze. Dodatkowo działki, które zakwalifikują się na konkurs „Zielone Zabrze”, dostaną zaproszenie w imieniu Prezydent Miasta Zabrze Małgorzaty Mańki-Szulik. Zarząd ROD Zacisze już teraz gratuluje działkowcom za najładniejsze ogrody.

264,105 unikalne wizyty