MPSZOK

MPSZOK

Przetargi

Przetargi

Stanowiska Delegatury Zabrze i Ogrodów

Stanowiska Delegatury Zabrze i Ogrodów z Zabrza

Galeria Losowe

Informator

Informator działkowca

Stanowisko Delegatury - Prawo Budowlane

Stanowisko Delegatury - Prawo Budowlane

Info:

Delegatura czynna wtorki i czwartki godz. 15.00 - 18.00

Szkolenia nowych działkowców ostatni wtorek miesiąca godz 16.00

Tel. 516 398 199 Delegatura; 798 056 901 Księgowa OFK
(w godzinach otwarcia delegatury)

BNP Paribas S.A. 49 1750 0012 0000 0000 4088 9377

Interpelacja Posła na Sejm RP Tomasza Olichwera z PO - 19.01.2022Drukuj

  • 20 01 2022
  • 30 czytań

Interpelacja Posła na Sejm RP Tomasza Olichwera z PO - 19.01.2022

17 stycznia 2022 roku w biurze poselskim w Zabrzu odbyło się spotkanie I Wiceprezesa Okręgu Śląskiego PZD Leszka Buckiego z Posłem na Sejm RP Tomaszem Olichwerem. W imieniu członków organów stowarzyszeń prowadzących rodzinne ogrody działkowe zwrócił się do Posła o wsparcie działań Prezesa Polskiego Związku Działkowców, który wystąpił do Ministra Rodziny i Polityki Społecznej w sprawie zajęcia stanowiska w sprawie nieobciążenia składką zdrowotną przedstawicieli zarządów i komisji rewizyjnych, gdyż pochodzą oni z wyboru a nie powołania. Poseł Tomasz Olichwer zgodził się z argumentami Prezesa PZD, gdyż po informacjach medialnych wielu działaczy ogrodowych jest zaniepokojonych, że od wypłacanych świadczeń będą oni obciążani składką zdrowotną. W tej sprawie Poseł skierował do Ministra Zdrowia Pana Adama Niedzielskiego Interpelację poselską w sprawie zapisów „Polskiego Ładu" krzywdzących społecznie pracujących przedstawicieli Rodzinnych Ogrodów Działkowych.


 

Medal 40-lecia PZD "Bene Meritus" dla Prezydenta i Wiceprezydenta Miasta ZabrzeDrukuj

  • 26 12 2021
  • 51 czytań

Medal 40-lecia PZD „Bene Meritus” dla Prezydenta i Wiceprezydenta Miasta Zabrze

 

W dniu 22 grudnia 2021 roku w Urzędzie Miasta Zabrze odbyło się spotkanie przedstawicieli Okręgu Śląskiego Polskiego Związku Działkowców z Prezydentem Miasta Zabrze Panią Małgorzatą Mańką – Szulik oraz Wiceprezydentem Miasta Panem Krzysztofem Lewandowskim.

Spotkanie miało na celu uhonorowanie samorządowców jubileuszowym Medalem 40-lecia PZD „Bene Meritus” za zasługi dla Polskiego Związku Działkowców. Medal w imieniu Prezesa PZD Eugeniusza Kondrackiego wręczył I Wiceprezes Okręgu Śląskiego i członek Krajowej Rady PZD Pan Leszek Bucki.

Samorządowcy serdecznie podziękowali za tak szczególne wyróżnienie, doceniając rolę i korzyści płynące z funkcjonowania Rodzinnych Ogrodów Działkowych w mieście, a także wysiłek społecznych działaczy.

W rozmowie poruszono również inne ważne tematy związane z dalszym rozwojem ROD w mieście m.in. temat powstania nowego ROD, co do którego już od dłuższego czasu podejmowane są przez ratusz działania zmierzające do realizacji takiego celu. Przypomnijmy, że w przyszłym roku Miasto Zabrze obchodzi jubileusz 100 lecia, co przy tak szczególnej okazji przekazanie nowego ROD działkowcom byłoby dużym sukcesem i dodatkowym punktem do świętowania. Rozmawiano również o kwestii regulacji stanu prawnego nieruchomości już istniejących ROD oraz sprawach związanych z poszerzeniem istniejących terenów ROD, gdyż również i w tej materii podejmowane są przez urząd czynności formalno – prawne zmierzające do przekazania dodatkowych terenów dla ROD. Ustalono, że w tych tematach będą planowane kolejne spotkania w Nowym Roku.

Mateusz Macianty – dyrektor biura

życzenia świąteczne 2021Drukuj

  • 24 12 2021
  • 36 czytań

Narada Prezesów Grudzień 2021Drukuj

  • 20 12 2021
  • 81 czytań

Uroczyste spotkanie opłatkowe z Prezesami ROD w Zabrzu

 

W dniu 16.12.2021 r. Delegatura Rejonowa PZD w Zabrzu zorganizowała uroczystą naradę szkoleniową prezesów zabrzańskich ogrodów. W zebraniu uczestniczyli Poseł na Sejm RP Pan Tomasz Olichwer, Przewodnicząca Rady Miasta Zabrze - Pani Łucja Chrzęstek-Bar, Naczelnik Wydziału Zarządzania Mieniem Urzędu Miasta Zabrze Pani Anna Wyleżoł, Inspektor Wydziału Zarządzania Mieniem - Pani Iwona Chodyra, I Wiceprezes PZD Okręgu Śląskiego Leszek Bucki, Dyrektor Biura PZD Okręgu Śląskiego w Katowicach Pan Mateusz Macianty.

Spotkanie było okazją do podsumowania zaangażowania pracy zarządów na rzecz ogrodów Przewodniczący Delegatury Rejonowej podziękował w imieniu wszystkich ogrodów władzom miasta za wsparcie finansowe dla ogrodów w wysokości 230 tys. zł, które tym samym mogły w roku 2021 poprawić swoją infrastrukturę w ogrodzie.  Spotkanie było też okazją do wręczenia jubileuszowego medalu ‘’Bene Meritus’’ 40-lecia Polskiego Związku Działkowców dla Posła na Sejm RP Tomaszowi Olichwerowi i Przewodniczącej Rady Miasta Zabrze Pani Łucji Chrzęstek- Bar.

Medalem również uhonorowano prezesów ogrodów Marek Kowalski ROD Słoneczne Wzgórze, Szymon Marczewski ROD Webera, Edmund Ferenc ROD Róża, Adam Cybulski ROD 1000-lecia, Stanisław Trzeliński ROD Tulipan, Tadeusz Zdebski ROD Odrodzenie, Barbara Sikorska ROD Słońce, Piotr Witkowski członek Okręgowej Rady i prezes ROD Przyszłość, Ireneusz Kędzierski ROD Zacisze, Henryk Dziąbor wieloletni działacz kierownik szkolenia, Marzena Witkowska księgową OFK, Izabela Frankiewicz skarbnik ROD Słoneczne Wzgórze. Na zakończenie przewodniczący spotkania podziękował prezesom za wkład i rozwój ogrodów w Zabrzu w tym trudnym czasie pandemii oraz skierował od Prezesa Polskiego Związku Działkowców Pana Eugeniusza Kondrackiego i Wiceprezesa Polskiego Związku Działkowców Prezesa Okręgu Śląskiego PZD w Katowicach Pana Józefa Noskiego do wszystkich zebranych najserdeczniejsze życzenia, a dla wszystkich działkowców, zarządów i komisji rewizyjnych, pogody ducha i sił, na co dzień, a ten świąteczno-noworoczny czas niech będzie wypełniony ciepłem i rodzinnym spokojem.

GALERIA

opracował Piotr Witkowski

zdjęcia Ireneusz Kędzierski

APEL KZ PZD w sprawie przestrzegania obostrzeń i udziału w akcji szczepień przeciw COVIDDrukuj

  • 07 12 2021
  • 52 czytań

APEL Krajowego Zarządu PZD w sprawie przestrzegania obostrzeń przeciwepidemiologicznych i udziału w akcji szczepień przeciw COVID


230,968 unikalne wizyty