Galeria Losowe

Informator

Informator działkowca

Info:

Delegatura czynna wtorki i czwartki godz. 15.00 - 18.00

Szkolenia nowych działkowców ostatni wtorek miesiąca godz 16.00

Tel. 516 398 199 Delegatura; 798 056 901 Księgowość OFK
(w godzinach otwarcia delegatury)

BGŻ Paribas S.A. 49 1750 0012 0000 0000 4088 9377

ROD Zacisze - Nosework szkolenie psów na terenieDrukuj

 • 17 10 2019
 • 19 czytań

Zarząd ROD Zacisze udostępnił teren na ogródkach działkowych do treningów nosework.

Nosework jest sportem kynologicznym zbliżonym do pracy psów służbowych wykorzystywanych do szukania materiałów wybuchowych, narkotyków, tytoniu, elektroniki. Praca zespołu człowiek-pies polega na odnalezieniu próbek zapachowych i ignorowaniu zapachów zwodniczych.

Nosework jest sportem bardzo młodym - pierwsza organizacja w Polsce została założona w 2016r.

Rosa (owczarek belgijski) suczka w noseworkowych zawodach zdobyła 46 medali w tym 24 złote, 13 srebrnych i 9 brązowych. Aktualnie suczka jest liderem klasyfikacji generalnej do tytułu Mistrza Polski organizacji Polska Liga Nosework (Ranking).

W treningach uczestniczą psy początkujące i średnio zaawansowane - psy przygotowują się do egzaminów oraz uczestniczą w zawodach.

ROD Wiśnia - Finał akcji "Posprzątaj okolicę zyskaj czystą dzielnicę"Drukuj

 • 16 10 2019
 • 30 czytań

ROD Wiśnia na finale akcji "Posprzątaj okolicę zyskaj czystą dzielnicę"

6 października na terenie Miejskiego Ogrodu Botanicznego w Zabrzu odbył się wielki finał akcji zbierania odpadów komunalnych „Posprzątaj okolicę, zyskaj czystą dzielnicę”. Konkurs miał na celu kształtowanie poczucia wspólnej odpowiedzialności za czystość i porządek w najbliższej okolicy. Akcja miała zwiększyć świadomość ekologiczną społeczności lokalnej, zarówno dorosłych, jak i dzieci w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami, w szczególności ich właściwej segregacji. Do konkursu zgłosili się działkowcy z Rodzinnego Ogrodu Działkowego Wiśnia z dzielnicy Kończyce z liderem prezesem Leszkiem Buckim sprzątając teren lasu przyległy do ogrodu. W pierwszej edycji konkursu „Posprzątaj okolicę, zyskaj czystą dzielnicę” wzięło udział 1017 osób. Do akcji zgłosiło się 31 liderów z 11 dzielnic. W sumie zebrano 1280 worków z odpadami (436 worków z odpadami plastikowymi, 174 worków z odpadami papierowymi, 415 worków z odpadami szklanymi, 255 worków z odpadami nienadającymi się do recyklingu). Zgłoszono także 23 dzikie wysypiska z terenu Zabrza. W trakcie finału I edycji „Posprzątaj okolicę, zyskaj czystą dzielnicę” wręczono nagrody liderom oraz najbardziej aktywnym uczestnikom konkursu. Listę laureatów, w imieniu prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik, ogłosiła Katarzyna Dzióba, zastępca Prezydent Miasta. Zwyciężyła dzielnica Kończyce a najstarszym i najaktywniejszym wyróżnionym uczestnikiem konkursu okazał się działkowiec ROD Wiśnia Pan Józef Łusiak liczący 85 lat. Zwycięzca konkursu dzielnica zyska nowy plac rekreacyjny dla dzieci i seniorów.

ROD Wiśnia - odwiedzają jubileuszowe drzewkoDrukuj

 • 16 10 2019
 • 22 czytań

Działkowcy ROD Wiśnia odwiedzili jubileuszowe drzewko

W dniu 6 października 2019 roku prezes Leszek Bucki z działkowcami Rodzinnego Ogrodu Działkowego Wiśnia odwiedzili w Miejskim Ogrodzie Botanicznym jubileuszowe drzewko. Przypomina kolejnym pokoleniom działkowców o obchodzonej w 2016 roku 35 rocznicy powstania ogólnopolskiej organizacji zrzeszającej wszystkich działkowców. Jest to okaz derenia pagodowego w odmianie Variegata, jego egzotyczne zielono-białe listki wyróżniają się na tle soczystej zieleni trawnika i roślin zimozielonych.Jest to niewielkich rozmiarów wolno rosnące drzewo osiągające do 6 m wysokości, o szerokiej, pagodowej koronie. Wyrastające z pnia pod kątem prostym konary tworzą wyraźne, równomiernie ułożone piętra. Dodatkową ozdobę stanowią liście. Owalne, zielone blaszki liściowe są na brzegu obwiedzione szeroką, białą obwódką. Dzięki temu drzewo wydaje się niezwykle lekkie i delikatne, a kompozycja z jego wykorzystaniem nabiera charakteru orientu, wzbudza zainteresowanie i zaciekawienie. Jubileuszowe drzewko PZD jest ozdobą dla odwiedzających Ogród Botaniczny gości, a także miłą pamiątka po obchodzonym jubileuszu.

Bal OgrodnikaDrukuj

 • 16 10 2019
 • 63 czytań

Rejonowy Dzień Działkowca Delegatury Rejonowej w Zabrzu PZD

12 października 2019 roku w restauracji „Pod Kasztanami” odbył się Bal Ogrodnika -Rejonowy Dzień Działkowca Delegatury Rejonowej w Zabrzu Okręgu Śląskiego Polskiego Związku Działkowców. Uroczystość rozpoczęto Hymnem Polskiego Związku Działkowców. Leszek Bucki Kierownik Delegatury Rejonowej w Zabrzu, dokonała otwarcia uroczystości. Przywitała Panie i Panów prezesów, członków Zarządu, przyjaciół Rodzinnych Ogrodów Działkowych oraz zaproszonych gości.

W uroczystości udział wzięli:

 • Pan Józef Noski prezes Okręgowego Zarządu Śląskiego w Katowicach, członek Krajowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Warszawie,
 • Pan Zenon Jabłoński przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej w Katowicach, członek Krajowej Komisji Rewizyjnej w Warszawie,
 • Pani Katarzyna Dzióba Wiceprezydent Zabrza  
 • Pani Łucja Chrzęstek-Bar Przewodnicząca Rady m. Zabrze
 • Pan Sebastian Dziębowski Radny m. Zabrze
 • Pan Grzegorz Lubowiecki Radny m. Zabrze
 • Pani Urszula Pokucińska-Andrejków główna Księgowa Zabrzańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej

Na początku uroczystości Kierownik delegatury Leszek Bucki ....

Narada Prezesów 10.2019Drukuj

 • 10 10 2019
 • 62 czytań

W Delegaturze Rejonowej w Zabrzu odbyło się spotkanie szkoleniowe prezesów z zabrzańskich ogrodów. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście, a mianowicie Marek Pszonak oraz Sebastian Dziębowski kandydat do Sejmu RP w nadchodzących wyborach. Obaj przedstawili w kilku słowach swoje programy, przedstawili swoje zainteresowania polityczne i poglądy z tym związane. Wyraził chęć pomocy i współpracy na linii parlamentarzysta-działkowiec, aby zielone płuca Zabrza pozostały w nienaruszonej strukturze i aby w dalszym ciągu dawały radość wszystkim działkowcom.

Kierownik podziękował wszystkim delegatom za udział w IX Okręgowym Zjeździe Delegatów PZD w dniu 26.09.2019 r. w Chorzowie-Batorym. Przedstawił wyniki wyborów do Okręgowej Rady, Okręgowego Zarządu oraz do Okręgowej Komisji Rewizyjnej Okręgu Śląskiego w Katowicach. ...

Budżet partycypacyjny 2019Drukuj

 • 08 10 2019
 • 37 czytań

Głosowanie rozpoczęło się 3 października i potrwa do 17 października. Projekty ocenione przez mieszkańców jako najbardziej potrzebne zostaną wpisane do uchwały budżetowej na 2020 rok, zyskując w ten sposób środki na wykonanie. Delegatura Zabrze prosi oddać głos na projekty związane z ogródkami działkowymi:

P0039 Głosuj

 Ekologiczne światło na ogrodzie. Budowa lamp solarnych na terenach zielonych.

Opis: Budowa lamp solarnych na alejach spacerowych ROD Webera, ROD Irys, ROD Nasza Palma. Lokalizacja: Webera 28, 29, Opolska 70

P0059 Głosuj

ROD Kaprys w Zabrzu ― oświetlenie alejek ogrodowych

Opis: Montaz lamp solarnych - oświetlenie alejek ogrodowych w ROD Kaprys w Zabrzu Lokalizacja: Krakowska, Grzybowska, Witosa, Traktorzystów

P0086 Głosuj

Ogród pełen blasku. Budowa elektryfikacji ogrodu „Irys” w Zabrzu

Opis: Wykonanie projektu i elektryfikacji Ogrodu „Irys” w Zabrzu wraz ze skrzynkami i przyłączeniami do poszczególnych działek. Lokalizacja: ROD „Irys” Zabrze, ul. Opawska 70 41-800 Zabrze

Strona do głosowania

ROD Mostostal - rozpoczyna realizację zadania inwestycyjnegoDrukuj

 • 05 10 2019
 • 46 czytań

Po długich oczekiwaniach 30.09.2019 rozpoczęliśmy realizację zadania inwestycyjnego związanego z wymianą ciągu wodnego w naszym ogrodzie. Wykonanie tych prac jest konieczne dla zapewnienia ciągłości dostaw wody i ograniczenia ubytków, a co za tym idzie zmniejszenia kosztów eksploatacyjnych ponoszonych przez naszych działkowców.

52,499 unikalne wizyty