Galeria Losowe

Informator

Informator działkowca

Info:

Delegatura czynna wtorki i czwartki godz. 15.00 - 18.00

Szkolenia nowych działkowców ostatni wtorek miesiąca godz 16.00

Tel. 516 398 199 Delegatura; 798 056 901 Księgowość OFK
(w godzinach otwarcia delegatury)

BGŻ Paribas S.A. 49 1750 0012 0000 0000 4088 9377

ROD Zacisze - zrobił tablice edukacyjnąDrukuj

 • 21 08 2019
 • 36 czytań

Zarząd ROD Zacisze zrobił tablice edukacyjną pod hasłem.

Czy wiecie, że …

Na naszych ogródkach działkowych, prócz powszechnie występujących roślin, znajdują się też bardzo rzadkie, albo niezwykle piękne okazy.

Chcielibyśmy Wam je pokazać

Powstanie tablicy edukacyjnych w ROD Zacisze spotkało się z dużym zainteresowaniem oraz pozytywnym odbiorem ze strony działkowców. Zapraszamy serdecznie wszystkich działkowców i nie tylko do zapoznania się z tablicą edukacyjną.

ROD Wiśnia - obchody wybuchu I Powstania ŚląskiegoDrukuj

 • 17 08 2019
 • 34 czytań

 

15 sierpnia obchody upamiętniające wybuch I Powstania Śląskiego z udziałem Rodzinnego Ogrodu działkowego ‘’Wiśnia’’

Rodzinny Ogród Działkowy Wiśnia uczestniczył w obchodach upamiętniające wybuch I powstania Śląskiego. Uroczystość tradycyjnie zainaugurowała msza święta w kościele pw. Bożego Ciała. Następnie pod Pomnikiem Poległych w Powstaniach Śląskich prezes złożył wiązankę kwiatów by uczcić pamięć powstańców śląskich. Historia trzech powstań śląskich była wyjątkowo burzliwa. Pierwsze wybuchło 16 sierpnia 1919 r. i było sprzeciwem przeciw aresztowaniu śląskich przywódców Polskiej Organizacji Wojskowej. Nie zakończyło się sukcesem, ale zwróciło uwagę innych krajów na sprawę Śląska. II Powstanie Śląskie wybuchło w nocy z 19 na 20 sierpnia 1920 r., a jego tłem były przygotowania do plebiscytu, który odbył się w marcu 1921 r. Dopiero trzecie powstanie, które wybuchło w nocy z 2 na 3 maja 1921 r., przesądziło o przyznaniu Polsce dużej części terytorium Górnego Śląska.

Galeria

ROD Zacisze - bezpłatne badania dla działkowcówDrukuj

 • 17 08 2019
 • 21 czytań

Zarząd ROD Zacisze umożliwił, przy współpracy firmy Synexus bezpłatne badania medyczne. Działkowcy chętnie skorzystali z podstawowych badań takich jak pomiaru ciśnienia krwi i poziomu tkanki tłuszczowej, dodatkowo po wypełnieniu krótkiej ankiety działkowcy będą mogli zrobić szerszy zakres badań i konsultacji w centrum medycznym.

Galeria

ROD Zacisze - modernizuje teren wokół domu działkowcaDrukuj

 • 11 08 2019
 • 23 czytań

Ciąg dalszy remontu, modernizacji terenu wokół domu działkowca. Zostały położone obrzeża i płytki na tarasie. Zarząd ROD Zacisze miał możliwość zasadzić iglaki dzięki firmie Usługowo-Handlowej MRG BUD, która je ufundowała. Kupiona została ziemia, aby zagospodarować teren wokół domu działkowca i tarasu.

Galeria

ROD Górnik - pomoc dla AdamaDrukuj

 • 04 08 2019
 • 47 czytań

 

Pewnego dnia Zarząd ROD "Górnik" spacerując po parceli przy ul. Kopalnianej napotkał samotnego włóczęgę Adama. Adam jest bezdomnym zagubionym człowiekiem po dwóch udarach. Zarząd ROD Górnik postanowił wziąć sprawę Adama w swoje ręce i mu pomóc. Zorganizowaliśmy z działkowcami najbardziej potrzebne rzeczy tj bieliznę, odzież, obuwie, kosmetyki i artykuły czystości dla Adama. Dzięki współpracy z noclegownią przy ul. Stalmacha zarząd zapewnił noclegi dla Adama. Przywrócone zostały dokumenty tj na nowo wyrobiona karta NFZ, dowód. Obecnie sprawę przejął terenowy MOPR w Zabrzu-Mikulczycach i organizowany jest stały pobyt dla Adama w "Przytulisku". Adam stał się uśmiechniętym starszym panem i zapraszany jest na różnego typu wydarzenia z życia ROD m.in pomagał w akcji "Sprzątanie świata" przy parceli na ul. Kopalniana oraz wziął udział w Dniu Dziecka.

ROD Górnik - nowa bramaDrukuj

 • 04 08 2019
 • 45 czytań

 

Zgodnie z uchwałą zarządu ROD Górnik na parceli przy ul. Kopalnianej przeprowadzono modernizację bramy wjazdowej. Nowa brama poprawiła znacząco wizerunek, a efekty widać na zdjęciach przed i po. Modernizacja odbyła się w systemie gospodarskim a całość nadzorował gospodarz parceli przy ul. Boya-Zieleńskiego p. Bogdan Kapusta, któremu serdeczne podziękowania. Duży wkład w montażu, malowaniu bramy wnieśli działkowicze, dzięki pomocy silnych dłoni naszych działkowiczów brama została usadowiona, a nasze działkowiczki pomalowały bramę w barwach Polskiego Związku Działkowców.

Szkolenie nowych działkowców 07.2019Drukuj

 • 04 08 2019
 • 31 czytań

 

W dniu 30.07.2019r w Delegaturze Rejonowej PZD w Zabrzu odbyło się siódme  w tym roku szkolenie dla 22 nowych działkowców. Wykład multimedialny prowadziła Pani mgr Marta Pawłowska. Tematem szkolenia było; Nowy Statut PZD, Znowelizowany Regulamin ROD obowiązujący od stycznia 2019, Ustawa o PZD z 13 grudnia 2013r oraz inne przepisy oraz Uchwały struktur PZD dotyczące poszczególnych przepisów. Podczas szkolenia jak i po szkoleniu Pani mgr Marta Pawłowska odpowiadała na pytania i wyjaśniał na bieżąco przepisy PZD. Każdy nowy działkowiec dostał znowelizowany regulamin ROD.

42,431 unikalne wizyty