Galeria Losowe

Informator

Informator działkowca

Info:

Delegatura czynna wtorki i czwartki godz. 15.00 - 18.00

Szkolenia nowych działkowców ostatni wtorek miesiąca godz 16.00

Tel. 516 398 199 Delegatura; 798 056 901 Księgowość OFK
(w godzinach otwarcia delegatury)

BGŻ Paribas S.A. 49 1750 0012 0000 0000 4088 9377

ROD Zacisze przegląd działek 2019Drukuj

 • 13 07 2019
 • 25 czytań

Komisja przeglądu działek ROD Zacisze przeprowadziła przegląd 329 działek na parceli I i parceli II. Komisja pouczyła słownie właścicieli zaniedbanych działek i łamiących regulamin ROD. Natomiast właściciele najładniejszych działek zostali odnotowani i zostaną nagrodzeni jak i wyróżnieni na obchodach „Dnia Działkowca” w ROD Zacisze. Dodatkowo działki, które zakwalifikują się na konkurs „Zielone Zabrze”, dostaną zaproszenie w imieniu Prezydent Miasta Zabrze Małgorzaty Mańki-Szulik. Zarząd ROD Zacisze już teraz gratuluje działkowcom za najładniejsze ogrody.

ROD Zacisze kończy zbiórkę elektrośmieciDrukuj

 • 11 07 2019
 • 23 czytań

ROD Zacisze kończy bezpłatną zbiórkę elektrośmieci. Zarząd ROD Zacisze od 20.03.2019r umożliwił pozbycie się elektrośmieci z działek. Wszyscy działkowcy mogli bezpłatnie pozbyć się lodówek, telewizorów i starych odbiorników radiowych. Jak będzie potrzeba zarząd ROD Zacisze powtórzy akcję bezpłatnej zbiórki elektrośmieci.

ROD Zacisze promuje ekologiczne zwalczanie szkodnikówDrukuj

 • 10 07 2019
 • 26 czytań

Działkowcy odpowiedzieli na apel Zarządu ROD Zacisze, aby postawić na ekologiczne zwalczanie szkodników. Andrzej Klajnowski i Franciszek Bryl zrobili i przekazali działkowcom przez Zarząd ROD Zacisze, lęgowniki dla ptaków i hotele dla owadów.

Ptaki m.in. bogatka, modraszka, sosnówka, czubatka, czarnogłówka, sikora uboga, pleszka, muchołówka żałobna, wróbel, mazurek, dzięciołek. Szkodniki świetnie zwalczają również nie zawsze lubiane szpaki, które robią prawdziwy pogrom pędraków ....

Szkolenie DGCS SystemDrukuj

 • 06 07 2019
 • 30 czytań

W dniach 03 - 04 lipca 2019r. Okręg Śląski PZD zorganizował dla Zarządów Rodzinnych Ogrodów Działkowych szkolenie dotyczące obsługi programu DGCS PZD System, zajęcia prowadzili p. Sebastian Wolny oraz p. Zbigniew Palian.

W pierwszej kolejności został omówiony i przedstawiony sposób instalacji oraz konfiguracji programu na komputerach indywidualnych oraz zaprezentowano możliwość pracy systemu DGCS PZD System na trzech stacjach jednocześnie. Omówiono sposób konfiguracji systemu operacyjnego oraz samego programu DGCS PZD System. ....

Prezes OZ Toruńsko-Włocławskiego w ROD WiśniaDrukuj

 • 01 07 2019
 • 34 czytań

Wizyta prezes OZ Toruńsko-Włocławskiego Piotra Gadzikowskiego w ROD Wiśnia

Miałem ostatnio możliwość wizytowania niektórych Rodzinnych Ogrodów Działkowych położonych na terenie funkcjonowania Okręgu Śląskiego Polskiego Związku Działkowców.

Przemieszczając się z jednego ogrodu do drugiego w ramach lustracji Krajowej Komisji Konkursowej skorzystaliśmy z zaproszenia prezesa zarządu ROD „Wiśnia” w Zabrzu do złożenia wizyty. Od momentu przekroczenia bramy wejściowej na teren ogrodu czuje się wspaniały klimat, ducha rodziny działkowej. Uśmiechnięci działkowcy pozdrawiający słowami dzień dobry nie znający nas jako komisji czy przedstawicieli Krajowej Rady i Krajowego Zarządu PZD, a ot tak, po prostu mili i grzeczni. ...

ROD TULIPAN - Kochajmy ZwierzętaDrukuj

 • 30 06 2019
 • 30 czytań

ROD "TULIPAN” w Zabrzu Helence ogrodem otwartym dla społeczności lokalnej. Życie ogrodu splata się z życiem dzielnicy. Współdziałamy w organizacji różnych imprez i wydarzeń. Dewizą ogrodu "RAZEM ZA MNIEJ MOŻNA ZROBIĆ WIĘCEJ"

22.06.2019 roku tradycyjnie już wspólnie przeprowadzona impreza Kochajmy Zwierzęta, dopisała pogoda i zbiórki na rzecz schroniska dla zwierząt. Przedstawienia i konkursy dla dzieci, zabawa i konkursy dla dorosłych.

Szkolenie sekretarzy 27.06.2019Drukuj

 • 30 06 2019
 • 63 czytań

W dniu 27.06.2019 r. w Delegaturze w Zabrzu odbyło się kolejne spotkanie szkoleniowe prezesów i sekretarzy. Na spotkaniu, Kierownik Delegatury przedstawił informację z Konferencji Przedzjazdowej delegatów z zabrzańskich ogrodów, która miała miejsce kilkanaście dni temu. Przeczytał nazwiska delegatów, którzy zostali wybrani do reprezentowania okręgu na Konferencji, która odbędzie się w Chorzowie 26.09.2019 r. Kierownik poinformował wszystkich zebranych o wnioskach inwestycyjnych, które zostały oddane po Walnych Zebraniach Sprawozdawczo-Wyborczych do Okręgu Śląskiego gdzie po ich weryfikacji kilka ogrodów a mianowicie „Webera”, „Przyszłość”, „Kaprys”, „Radość-Semafor” oraz „Malina” otrzymały dofinansowanie do prowadzonych prac inwestycyjnych na ogrodzie. Kierownik Leszek Bucki raz jeszcze zachęcił wszystkie ogrody do podjęcia stosownej Uchwały na swoich ogrodach o zakupie programu komputerowego DGCS PZD System, który będzie musiał zaistnieć na ogrodach. Wszyscy obecni na sali zostali wyposażeni w PENDRIVE (przenośna pamięć USB), na której zostały zawarte niezbędne materiały i wzory dokumentów, które posłużą zarządom, skarbnikom i sekretarzom w prowadzeniu istotnych spraw na ogrodzie, prowadzenia dokumentacji finansowej oraz prowadzenia spraw związanych z działkowcami. Prawie wszystkie istotne materiały zostały pokazane na rzutniku multimedialnym i omówione szczegółowo ze sekretarzami i prezesami. Po dyskusji i wymianie poglądów owocne spotkanie dobiegło końca.

37,438 unikalne wizyty