MPSZOK

MPSZOK

Przetargi

Przetargi

Stanowiska Delegatury Zabrze i Ogrodów

Stanowiska Delegatury Zabrze i Ogrodów z Zabrza

Galeria Losowe

Informator

Informator działkowca

Stanowisko Delegatury - Prawo Budowlane

Stanowisko Delegatury - Prawo Budowlane

Zebranie Prezesów 09.2018Drukuj

  • 22 09 2018
  • 378 czytań

W dniu 19.09.2018 r w Delegaturze Rejonowej w Zabrzu odbyło się zebranie prezesów ogrodów Zabrzańskich.

Zebranie prowadził  kierownik delegatury Pan Leszek Bucki. Na zebraniu omówiony został finał konkursu „Zielone Zabrze”.

Prezesi zostali poinformowani o nowej stronie internetowej i meilu.

Omówiono umowę dzierżawy działkowej z małżonkiem działkowca. Wzory

Organizacyjnie zostały omówione „Skarbnikowe Gody” i „Rejonowe dni działkowca”.

 

Zielone Zabrze 2018Drukuj

  • 20 09 2018
  • 554 czytań

Za nami XXIII edycja konkursu „Zielone Zabrze”.  Finał odbyło się 18 września 2018 tradycyjnie w Restauracji „Pod Kasztanami” w Zabrzu. Uczestnicy konkursu startować mogli w niżej wymienionych kategoriach: najpiękniejszy balkon, ogród przydomowy, zieleniec na osiedlu mieszkaniowym, zieleniec przed zakładem pracy, ogródek działkowy i dla zarządów Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Dziękuję wszystkim osobom, które na co dzień, w wolnych chwilach dbają o swoje ogrody i balkony, upiększając nie tylko swoją najbliższą przestrzeń, ale przede wszystkim nasze piękne Zabrze - gratulowała uczestnikom konkursu Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza. - Tym bardziej cieszymy się, że już niedługo takich miejsc w Zabrzu będzie jeszcze więcej, bo wspólnie staramy się, by niedługo na Zaborzu powstało kolejnych sto ogródków działkowych.

Prezes Okręgu Śląskiego PZD w Katowicach Józef Noski i Kierownik Delegatury Zabrzeańskej Leszek Bucki złożyli podziękowania za wsparcie ogrodów działkowych i wręczyli kwiaty prezydent Zabrza.

Delegatura  Zabrze gratuluje i życzy wszystkim prezesom i działkowcom jak najwięcej wyróżnień i radości z uprawiania ogródka działkowego.

Galeria

Zdjęcia Paweł Franzke, Ireneusz Kędzierski

Dzień Działkowca w ROD "Przyszłość"Drukuj

  • 09 09 2018
  • 407 czytań

W dniu 08.09.2018 r na terenie ogrodu ROD "Przyszłość" w Zabrzu odbyły się kolejne obchody Dnia Działkowca zorganizowane przez Zarząd ogrodu.

Nasi działkowcy zaprezentowali kosze pełne owoców i warzyw oraz kwiatowe kompozycje ze swoich tegorocznych plonów.

Prezes ogrodu-Piotr Witkowski wręczył odznaczenia zasłużonym działkowcom, wyróżnione najpiękniejsze działki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Po zakończeniu oficjalnych obchodów działkowcy zostali zaproszeni na poczęstunek i zabawę.

Zarząd ROD "Przyszłość " dziękuje wszystkim przybyłym działkowcom na obchody Dnia Działkowca za bardzo miłą atmosferę i wspólną zabawę.

 

Prezes Zarządu -Piotr Witkowski

 

Dożynki ROD Zacisze 2018Drukuj

  • 06 09 2018
  • 389 czytań

W dniu 01 września 2018 roku na terenie ROD Zacisze odbyły się obchody Dnia Działkowca organizowane wspólnie z Radą Dzielnicy Helenka.

W uroczystości licznie uczestniczyli działkowicze, a także zaproszeni goście: Kierownik Delegatury Zabrze Leszek Bucki, przedstawiciele Rady Dzielnicy. Ksiądz proboszcz Krystian Sznura.

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 15 powitaniem przez Prezesa Jana Brzozowskiego zaproszonych gości i działkowiczów. Po powitaniu nastąpiła ceremonia uroczystego wręczenia upominków oraz dyplomów za najpiękniejsze działki i za zaangażowanie w pracach na rzecz ogrodu.

Po zakończeniu oficjalnych obchodów działkowicze zostali zaproszeni na skromny poczęstunek i zabawę przy dźwiękach zespołu Galapagos.

Zarząd ROD Zacisze dodatkowo zorganizował różne gry, zabawy i konkursy. Wszyscy zwycięzcy poszczególnych zabaw, dzieci jak i dorośli dostali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Nie zabrakło dla najmłodszych słodyczy.

ROD Zacisze jak i Rada dzielnicy Helenka dziękuje wszystkim przybyłym na obchody Dnia Działkowca i zabawę.

 

Galeria

Narada Prezesów Rodzinnych Ogrodów Działkowych w ZabrzuDrukuj

  • 19 07 2018
  • 429 czytań

W dniu 18.07 br. w Delegaturze Rejonowej w Zabrzu odbyła się narada szkoleniowa Prezesów Zarządów ROD. Naradę otworzył kierownik Delegatury Rejonowej w Zabrzu Pan Leszek Bucki, przywitał przybyłych gości: Panią Prezydent Miasta Zabrze-Małgorzatę Mańkę-Szulik, Prezesa Okręgu Śląskiego PZD Pana Józefa Noskiego, wiceprezesa Okręgu Śląskiego PZD Pana Jana Radołę, Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej w Katowicach Pana Zenona Jabłońskiego.

Następnie księgowa OFK omówiła kontrolę finansowo-księgową, przeprowadzoną w szczęściu ogrodach.

Pan Leszek Bucki omówił obowiązujące w przepisy związkowe oraz aktualne wzory dokumentów. Prezesi ROD uczestniczący w naradzie otrzymali zbiór aktualnych dokumentów.

Poruszony został temat nowelizacji Regulaminu Rodzinnego Ogrodu Działkowego i zmian przyjętych uchwałą nr 3/XXII/2018 przez Krajową Radę Polskiego Związku Działkowców z dnia 28 czerwca 2018r.

....

 

230,964 unikalne wizyty