MPSZOK 2023

MPSZOK

Stanowiska Delegatury Zabrze i Ogrodów

Stanowiska Delegatury Zabrze i Ogrodów z Zabrza

Galeria Losowe

Stanowisko Delegatury - Prawo Budowlane

Stanowisko Delegatury - Prawo Budowlane

Porady

Informator działkowca

Przetargi 2023

Przetargi

Informator

Informator działkowca

Mój Ogródek

Informator działkowca

ROD Wiśnia - budżet partycypacyjny ZabrzeDrukuj

 • 26 09 2019
 • 372 czytań

Udział ROD Wiśnia w Zabrzański Budżet Partycypacyjny

To już kolejny raz działkowcy z ROD Wiśnia przystąpią do VI edycji Zabrzańskiego Budżetu Partycypacyjnego. Do podziału czeka ponad 5 mln zł. Ten etap rozpocznie się 3 października i potrwa do 17 października. Pozytywną ocenę przeszło ostatecznie 71 wniosków, w tym dwa projekty złożone przez prezesa ogrodu Leszka Buckiego pierwszy z nich nr. P0064 – Solar- zielone źródło energii o wartości 10 000 zł była to prośba działkowców do uzupełnienia oświetlenia na alei ogrodowej do istniejących już solarów. Drugi projekt nr. P0065 – Bezpieczeństwo ponad wszystko o wartości 140 000 zł dotyczy zamontowania czterech kamer podłączonych do monitoringu miejskiego. Zgodnie z przyjętym programem Krajowej Rady. Otwarty program bezpieczeństwa w rodzinnych ogrodach działkowych, co pozwoli zadbać o bezpieczeństwo działkowców jak i ich mienie. Ewentualny sukces w głosowaniu spowoduje dalsze podwyższenie standardów w ogrodzie, powodzenia.

ROD Wiśnia - zdrowa żywnośćDrukuj

 • 24 09 2019
 • 377 czytań

Zdrowa żywność w ROD Wiśnia w Zabrzu

W dniu 14.09.2019r w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Wiśnia” odbył się pokaz zdrowego żywienia, Pani Iwona Dąbrowska przygotowała pokaz z przyniesionych produktów, którzy dostarczyli działkowcy z własnych upraw na działce. Były smażone bez tłuszczu cukinie, kabaczki, kolorowy bukiet warzyw, ugotowana została zupa z dyni. Z dostarczonych owoców przygotowano mus, wszystkie przygotowane potrawy był degustowane przez działkowców. Wśród wszystkich uczestników, którzy przybyli na pokaz zdrowego przygotowania posiłków rozlosowano kila upominków, wszyscy mogli nabyć literaturę związaną z tematem jak zdrowo żyć i prawidłowo się odżywiać. Prezes Leszek Bucki podziękował wszystkim za udział, a Pani Iwonie Dąbrowskiej za przekazanie wiedzy jak duże znaczenie w naszym życiu ma prawidłowe i zdrowe odżywianie.

ROD Zacisze - Zielone Zabrze rostrzygnięteDrukuj

 • 24 09 2019
 • 384 czytań

Za nami XXIV edycja konkursu „Zielone Zabrze”.  Finał odbyło się 20 września 2019 tradycyjnie w Restauracji „Pod Kasztanami” w Zabrzu. Uczestnicy konkursu startować mogli w niżej wymienionych kategoriach: najpiękniejszy balkon, ogród przydomowy, zieleniec na osiedlu mieszkaniowym, zieleniec przed zakładem pracy, ogródek działkowy i dla zarządów Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

- Wszyscy powinniśmy pamiętać, że aż 60 procent powierzchni Zabrza to tereny zielone. Cieszymy się bardzo, że prócz łąk i lasów, mamy także tereny, o które dbają mieszkańcy naszego miasta. Dziś właśnie chcemy nagrodzić tych, którzy z zaangażowaniem pielęgnują swoje ogrody, a więc dbają również o piękno całego naszego miasta - gratulowała uczestnikom konkursu Katarzyna Dzióba, zastępca prezydenta Zabrza. ....

ROD Wiśnia - Posprzątaj okolicę zyskaj czystą dzielnicęDrukuj

 • 23 09 2019
 • 374 czytań

Udział działkowców ROD Wiśnia „Posprzątaj okolicę zyskaj czystą dzielnicę”

Od 19 do 21 września w mieście trwa akcja zbierania odpadów komunalnych  „Posprzątaj okolicę zyskaj czystą dzielnicę”. Organizatorem konkursu jest Miasto Zabrze, a koordynatorem Wydział Ekologii. Partnerami akcji są: Miejski Ogród Botaniczny, FCC Polska Sp. z o.o. Konkurs ma na celu kształtowanie wśród mieszkańców poczucia wspólnej odpowiedzialności za czystość i porządek w najbliższej okolicy. Ponadto akcja zmierza do zwiększenie świadomości ekologicznej społeczności lokalnej, zarówno dorosłych, jak i dzieci w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami, w szczególności właściwej ich segregacji. Działkowcy również dzieci z ROD Wiśnia wzięli czynny udział w akcji i w dniu 19 września spotkali się by posprzątać las, który sąsiaduje z ogrodem, mimo niesprzyjających warunków zjawiła się liczna grupa osób, która zebrała i posegregowała ponad czterdzieści worków odpadów znajdujących się na terenie zielonym. Na zakończenie prezes ogrodu Leszek Bucki podziękował wszystkim uczestnikom za udział w akcji i zaprosił wszystkich na gorącą herbatę.

Szkolenie Delegatura ZabrzeDrukuj

 • 23 09 2019
 • 433 czytań

W dniu 21.09.2019 r. Delegatura Rejonowa w Zabrzu zorganizowała zaplanowaną wycieczkę szkoleniowo-integracyjną do nadleśnictwa Rudziniec. Uczestnikami wypadu byli przedstawiciele z 30 zabrzańskich ogrodów. I etapem wycieczki było spotkanie z leśnikiem, która mogła zapoznać wszystkich ze ścieżką przyrodniczo-leśną „Rachowice”. Była to wspaniała okazja do poznania szczególnie atrakcyjnych przyrodniczo-krajobrazowych fragmentów dolinki potoku sierakowickiego w pobliżu miejscowości Rachowice. Interesująca trasa przebiega w pobliżu terenu porośniętego odnowieniem naturalnym a szczególnie interesujący jest starodrzew dębowy. Dodatkowo na trasie ścieżki zamieszczone są na tablicach informacyjnych interesujące zagadnienia a wyczerpujące informacje leśnika pozwoliły wszystkim przybliżyć sobie tajniki życia roślin i zwierząt w lesie. II etapem wycieczki było zaproszenie do zwiedzenia punktu widokowego w miejscowości Łącza urządzonego na wieży przeciwpożarowej o wysokości 36 m, ...

Galeria

ROD Zacisze - Posprzątaj okolicę zyskaj czystą dzielnicęDrukuj

 • 23 09 2019
 • 358 czytań

W ramach akcji zorganizowaną przez Prezydent Miasta Zabrze Małgorzaty Mańki-Szulik, „Posprzątaj okolicę zyskaj czystą dzielnicę”. W dniach od 19 do 21 września Zarząd ROD Zacisze wraz z działkowcami zebrał ponad 40 worków ze śmiećmy oraz różne rzeczy gabarytowe z terenów wokół ogródków działkowych. Miejmy nadzieję, że coraz więcej mieszkańców będzie dbała o naszą zieleń w mieście i będzie wyrzucała śmieci do pojemników a nie do okolicznych lasów.

Galeria

Narada Prezesów 09.2019Drukuj

 • 20 09 2019
 • 447 czytań

W Delegaturze Rejonowej w Zabrzu odbyło się kolejne spotkanie prezesów z zabrzańskich ogrodów. W spotkaniu wziął udział Tomasz Olichwer, kandydat do Sejmu RP w nadchodzących wyborach. Przedstawił w kilku słowach swoją osobę i jego zainteresowania. Wyraził chęć pomocy działkowcom i ich rodzinom, aby zielone płuca Zabrza pozostały w nienaruszonej strukturze i aby w dalszym ciągu dawały radość wszystkim działkowcom. 

Kierownik zachęcił wszystkich delegatów do wzięcia udziału w IX Okręgowym Zjeździe Delegatów PZD w dniu 26.09.2019 r. w Chorzowie-Batorym. Przytoczył ogólne wytyczne i wskazówki do stosowania we wszystkich ROD otwartego programu bezpieczeństwa. Program składa się z trzech podstawowych bloków tematycznych; infrastruktury, działań formalnych i edukacyjnych oraz współpracy zewnętrznej ROD. ....

386,255 unikalne wizyty