MPSZOK 2023

MPSZOK

Stanowiska Delegatury Zabrze i Ogrodów

Stanowiska Delegatury Zabrze i Ogrodów z Zabrza

Galeria Losowe

Stanowisko Delegatury - Prawo Budowlane

Stanowisko Delegatury - Prawo Budowlane

Porady

Informator działkowca

Przetargi 2023

Przetargi

Informator

Informator działkowca

Mój Ogródek

Informator działkowca

ROD Wiśnia - otwarcie biura zarząduDrukuj

 • 18 09 2019
 • 395 czytań

Uroczyste otwarcie biura Zarządu w ROD Wiśnia w Zabrzu

W ramach programu budowy siedzib dla zarządów ROD realizowanego w oparciu o uchwałę nr 2/2018 Prezydium Krajowej Rady PZD z dnia 23.01.2018 roku. W dniu 14.09.2019r w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Wiśnia” nastąpiło uroczyste otwarcie biura zgodnie z podjętą uchwałą walnego zebrania członków PZD uchwała nr.9/2018 z dnia 28.04.2018r. Zadanie te zrealizowano ze środków ogrodowych przy jednoczesnej pomocy finansowej ze strony Funduszu Rozwoju Okręgu Śląskiego PZD w zakresie zgodnym z zasadami i kryteriami prowadzenia inwestycji i remontów oraz udzielania i rozliczania dotacji dla rodzinnych ogrodów działkowych. W nowo otwartym budynku zarząd ROD będzie mógł prowadzić swoją działalność, przyjmować działkowców i przede wszystkim przechowywać dokumenty. Budynek o powierzchni 35 m² (7m x 5m) wykonano w technologii murowanej posadowiony na uzbrojonej ławie fundamentowej, ściany budynku zostały wykonane z bloczków betonowych (ytong) oraz ocieplonych styropianem o grubości 15 cm, dach dwuspadowy pokryty blacho dachówką ocieplony a przestrzeń na poddaszu zostanie wykorzystana na archiwizowanie dokumentów. W budynku wykonano dwie toalety ( męska, damska) ogólnodostępne, które będą służyć działkowcom. Po obejrzeniu pomieszczeń przez działkowców zarząd zaprosił wszystkich na kawę, herbatę i pieczone kiełbaski spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, które z czasem przerodziło się w zabawę taneczną, która trwał do późnych godzin wieczornych.

Galeria

Diecezjalne dożynki w Rudach 2019Drukuj

 • 17 09 2019
 • 357 czytań

Delegatura Rejonowa w Zabrzu uczestniczyła w diecezjalnych dożynkach

W sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach, 15.09.2019 r. odbyły się diecezjalne dożynki z poświęceniem koron żniwnych i koszy dożynkowych. Dla rolników, sadowników, pszczelarzy czy działkowców, końcówka lata to czas zbierania plonów ich ciężkiej pracy. Pośród licznych delegacji przybyłych z Jankowic, Kuźni Raciborskiej, Pilchowic, Rept Śląskich, Rudy Kozielskiej i in. ze swoim koszem plonów obecni byli również przedstawiciele Polskiego Związku Działkowców – Delegatury Rejonowej w Zabrzu, Kierownik Leszek Bucki oraz prezes ROD „Przyszłość” Piotr Witkowski. Podczas uroczystej mszy świętej, której przewodniczył ks. Kazimierz Góral, proboszcz parafii św. Antoniego w Tworogu i diecezjalny duszpasterz rolników została doceniona ciężka praca braci rolników sadowników, ale też działkowców. Na zakończenie uroczystości uczestnikom dożynek zostało wręczone okazałe podziękowanie za udział w diecezjalnych dożynkach w sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach.

Galeria

ROD Mostostal - odnawia tablice ogłoszeńDrukuj

 • 17 09 2019
 • 428 czytań

W związku z małą ilością miejsca na tablicy informacyjnej, a co za tym idzie ograniczoną możliwością przekazywania najświeższych ogłoszeń i aktualności z życia ogrodu. Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Mostostal" podjął uchwałę o wykonaniu nowej tablicy. Poprawiliśmy w ten sposób estetykę i zwiększyliśmy możliwości przekazywania ogłoszeń i aktualności z życia ogrodu działkowcom.

ROD Górnik - obchody Dzień DziałkowcaDrukuj

 • 16 09 2019
 • 453 czytań

W dniu 14.09.2019r na terenie ROD "Górnik" w Zabrzu odbyły się obchody Dnia Działkowca zorganizowane przez Zarząd ogrodu. Dożynki działkowe otworzył Prezes ROD Górnik Łukasz Jurczyk przemówieniem podsumowującym sezon 2019 następnie głos zabrał Kierownik Zabrzańskiej Delegatury Pan Leszek Bucki oraz przedstawiciel Samorządu Zabrzańskiego Pan Alozji Cieśla. Jak co roku działkowcy ROD "Górnik" spotkali się w domu działkowca i bawili do białego rana. Każdy z działkowców został poczęstowany gorącym posiłkiem i zimnymi napojami. Na działkowców czekał przygotowany catering oraz zimne napoje. O oprawę muzyczną zadbał Dj Mikołaj.

Galeria

ROD Górnik - współpraca z samorządem ZabrzańskimDrukuj

 • 16 09 2019
 • 429 czytań

W dniu 12.09.2019 w domu działkowca przy ROD "Górnik" odbyła się dyżur Radnego Alojza Cieśli, który miał na celu jeszcze bardziej zawiązać współpracę Samorządu Zabrzańskiego z naszym ROD-em. W trakcie spotkania działkowicze mogli porozmawiać o bolączkach, jakie ich trapią oraz mogli złożyć na ręce radnego wszelkie skargi, wnioski i petycje. Wraz z Radnym Zarząd ROD podjął decyzję o uruchomieniu raz w miesiącu dyżuru Radnego w domu działkowca.

ROD Zacisze - promuje PZDDrukuj

 • 15 09 2019
 • 350 czytań

Zarząd ROD zacisze aktywnie uczestniczy i promuje Polski Związek Działkowców po przez uczestniczenie w uroczystościach i świętach kościelnych. Sztandar ROD Zacisze jest godnie prezentowany przez działkowców i zarząd.

ROD Zacisze - remontuje alejkęDrukuj

 • 15 09 2019
 • 310 czytań

Zarząd ROD Zacisze postanowił utwardzić alejkę nr. 8. Doraźna naprawa nic nie pomogła, po deszczach dalej alejka była grząska i nieprzejezdna przez śmieciarki. Ziemia została wybrana na 30 cm, nawieziono tłuczeń i utwardzono. Wybrana ziemia z alejki posłużyła do wyrównania terenu na placu zabaw. Dojazd do kontenerów na odpady komunalne nie będzie już sprawiał kłopotów.

Galeria

386,311 unikalne wizyty