• 06 09 2022

ROD Zacisze w Zabrzu - obchody dnia działkowca 2022


Rok 2022 jest wyjątkowym ze względu na 60-lecie istnienia naszego ogrodu. Obchody dnia działkowca zostały zorganizowane uroczyście na wolnym powietrzu pod namiotami przy muzyce zespołu Galapagos.

Nasze spotkanie dożynkowe w partnerstwie z Radą dzielnicy Helenka zaszczycili zaproszeni goście, poseł Rzeczypospolitej Polski na sejm IX kadencji - Tomasz Olichwer, Zastępca Prezydenta Miasta w imieniu naszego gospodarza Pani Prezydent Miasta Zabrze Małgorzatę Mańkę-Szulik – Katarzyna Dzióba, Proboszcz naszej parafii Ksiądz - Krystian Sznura, Radna Sejmiku Wojewódzkiego Alina Nowak, Członek Okręgowej Komisji Rewizyjnej – Barbara Sikorska, Radni miasta Zabrze - Mariola Olichwer i Grzegorz Olejniczak.

Jest to czas, kiedy właściciele ogrodów działkowych podsumowują sezon. To również czas wyróżnień działkowców zaangażowanych w życie ROD i czas rozstrzygnięć konkursów na najpiękniejszą działkę 2022. Wyróżniono dyplomami i nagrodzono działki 75, 80, 271, 280, za postawy proekologiczne wspierające rozwój bioróżnorodności na swoich ogrodach oraz podziękowano wszystkim działkowcom i działaczom społecznym za ich całoroczny trud i zaangażowanie w pracach na rzecz ogrodu. Zarząd wręczył działkowcom brązowe i srebrne medale „Zasłużony działkowiec”.

Spotkanie dożynkowe było dobrą okazją do podsumowania dorobku ogrodu, Prezes ROD Zacisze podkreślił uzyskanie dofinansowania w wysokości 50 000zł na ocieplenie „Domu Działkowca” z urzędu miasta Zabrze i 50 000zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego na utwardzenie alei ogrodowej. Działkowcy mogli zapoznać się z bezpłatną literaturą „Bądźmy EKO”, „Działka bliżej natury”, „Warzywnik intensywnie”, „Nowoczesna działka w ROD”, „Śmieci w ROD i na działce” poszerzającej wiedze o ogrodnictwie i postaw ekologicznych wydanych przez Krajową Radę PZD.

Zarząd ROD Zacisze upamiętnił 60-lecie ogrodu chcąc podkreślić jak ważna jest tradycja w obchodach dnia działkowca, dołączając życzenie wielu pogodnych dni, dobrego zdrowia i spełnienia wszystkich marzeń dziękuje wszystkim działkowcom za prace i wkład w upiększanie swoich działek. Barbara Sikorska wręczyła Dyplom i okolicznościowy Puchar na rocznicę 60- lecie ogrodu w imieniu Prezesa Józefa Noskiego Okręgowej Rady Okręgu Śląskiego PZD.

Zarząd ROD Zacisze przygotował poczęstunek dla działkowców pyszną kiełbaskę z grilla oraz ciasto. Zaproszeni goście jak i wszyscy obecni działkowcy zostali poczęstowani okolicznościowym tortem na 60-lecie ogrodu. Dziękujemy wszystkim działkowcom za przybycie i miłe spędzone chwile i dobrą zabawę :)

Galeria

Opracował Prezes ogrodu ROD Zacisze- Ireneusz Kędzierski