Galeria Losowe

Informator

Informator działkowca

Prezes OZ Toruńsko-Włocławskiego w ROD WiśniaDrukuj

 • 01 07 2019
 • 54 czytań

Wizyta prezes OZ Toruńsko-Włocławskiego Piotra Gadzikowskiego w ROD Wiśnia

Miałem ostatnio możliwość wizytowania niektórych Rodzinnych Ogrodów Działkowych położonych na terenie funkcjonowania Okręgu Śląskiego Polskiego Związku Działkowców.

Przemieszczając się z jednego ogrodu do drugiego w ramach lustracji Krajowej Komisji Konkursowej skorzystaliśmy z zaproszenia prezesa zarządu ROD „Wiśnia” w Zabrzu do złożenia wizyty. Od momentu przekroczenia bramy wejściowej na teren ogrodu czuje się wspaniały klimat, ducha rodziny działkowej. Uśmiechnięci działkowcy pozdrawiający słowami dzień dobry nie znający nas jako komisji czy przedstawicieli Krajowej Rady i Krajowego Zarządu PZD, a ot tak, po prostu mili i grzeczni. ...

ROD TULIPAN - Kochajmy ZwierzętaDrukuj

 • 30 06 2019
 • 62 czytań

ROD "TULIPAN” w Zabrzu Helence ogrodem otwartym dla społeczności lokalnej. Życie ogrodu splata się z życiem dzielnicy. Współdziałamy w organizacji różnych imprez i wydarzeń. Dewizą ogrodu "RAZEM ZA MNIEJ MOŻNA ZROBIĆ WIĘCEJ"

22.06.2019 roku tradycyjnie już wspólnie przeprowadzona impreza Kochajmy Zwierzęta, dopisała pogoda i zbiórki na rzecz schroniska dla zwierząt. Przedstawienia i konkursy dla dzieci, zabawa i konkursy dla dorosłych.

Szkolenie sekretarzy 27.06.2019Drukuj

 • 30 06 2019
 • 91 czytań

W dniu 27.06.2019 r. w Delegaturze w Zabrzu odbyło się kolejne spotkanie szkoleniowe prezesów i sekretarzy. Na spotkaniu, Kierownik Delegatury przedstawił informację z Konferencji Przedzjazdowej delegatów z zabrzańskich ogrodów, która miała miejsce kilkanaście dni temu. Przeczytał nazwiska delegatów, którzy zostali wybrani do reprezentowania okręgu na Konferencji, która odbędzie się w Chorzowie 26.09.2019 r. Kierownik poinformował wszystkich zebranych o wnioskach inwestycyjnych, które zostały oddane po Walnych Zebraniach Sprawozdawczo-Wyborczych do Okręgu Śląskiego gdzie po ich weryfikacji kilka ogrodów a mianowicie „Webera”, „Przyszłość”, „Kaprys”, „Radość-Semafor” oraz „Malina” otrzymały dofinansowanie do prowadzonych prac inwestycyjnych na ogrodzie. Kierownik Leszek Bucki raz jeszcze zachęcił wszystkie ogrody do podjęcia stosownej Uchwały na swoich ogrodach o zakupie programu komputerowego DGCS PZD System, który będzie musiał zaistnieć na ogrodach. Wszyscy obecni na sali zostali wyposażeni w PENDRIVE (przenośna pamięć USB), na której zostały zawarte niezbędne materiały i wzory dokumentów, które posłużą zarządom, skarbnikom i sekretarzom w prowadzeniu istotnych spraw na ogrodzie, prowadzenia dokumentacji finansowej oraz prowadzenia spraw związanych z działkowcami. Prawie wszystkie istotne materiały zostały pokazane na rzutniku multimedialnym i omówione szczegółowo ze sekretarzami i prezesami. Po dyskusji i wymianie poglądów owocne spotkanie dobiegło końca.

Zarząd ROD Zacisze w Zabrzu doraźnie naprawia alejeDrukuj

 • 28 06 2019
 • 49 czytań

Zarząd Rod Zacisze reagując na prośby działkowców postanowił wzmocnić drogę przejazdową na al. 8 odcinek 4. Dokuczliwy dla działkowców odcinek alei jest grząski i notorycznie niszczony po intensywnych deszczach przez śmieciarki, które muszą dojechać do kontenerów ze śmieciami. Doraźnie w niskim finansowo nakładem, systemie gospodarczym naprawił w/w aleje. Ponadto usunął awarie unikając strat w wyniku wycieku wody z sieci wodociągowej.

Galeria

Zarząd ROD Zacisze otwarty na współpraceDrukuj

 • 28 06 2019
 • 36 czytań

Zarząd ROD Zacisze w Zabrzu otwarty na współpracę i zaangażowanie w pomoc mieszkańcom okolicznym terenom wokół ogródków działkowych oraz dzielnicy Helenka. Postanowił udostępnić bezpłatnie świetlicę w domu działkowca ROD Zacisze na wniosek Rady Rodziców z Gimnazjum 24 – klasa mundurowa, zakończenie roku szkolnego 2018-2019.

ROD Zacisze wspiera kulturęDrukuj

 • 26 06 2019
 • 45 czytań

Zespół teatralny „Nie przeszkadzaj” na XX Ogólnopolskim Forum Teatrów Dziecięcych

Zespół teatralny „Nie przeszkadzaj” ze Szkoły Podstawowej Nr 30 po raz kolejny został zakwalifikowany do udziału w XX Ogólnopolskim Forum Teatrów Dziecięcych „Miniatury” w Opolu. Trzydniowy konkurs teatralny obfitował w ciekawe wydarzenia artystyczne, zabawy i imprezy towarzyszące. Uczniowie 30- tki reprezentowali Zabrze w artystycznych zmaganiach teatralnych.  Był to jubileuszowy dwudziesty festiwal, dlatego nie zabrakło też tortu, artystycznych życzeń i urodzinowego turnieju między poszczególnymi drużynami. Dzięki wsparciu Rodzinnych Ogródków Działkowych Zacisze uczniowie 30- tki mogli z dumą reprezentować ...

Szkolenie nowych działkowców 06.2019Drukuj

 • 26 06 2019
 • 30 czytań

 

W dniu 25.06.2019r w Delegaturze Rejonowej PZD w Zabrzu odbyło się szuste w tym roku szkolenie dla 32 nowych działkowców. Wykład multimedialny prowadziła Pani mgr Marta Pawłowska. Tematem szkolenia było; Nowy Statut PZD, Znowelizowany Regulamin ROD obowiązujący od stycznia 2019, Ustawa o PZD z 13 grudnia 2013r oraz inne przepisy oraz Uchwały struktur PZD dotyczące poszczególnych przepisów. Podczas szkolenia jak i po szkoleniu Pani mgr Marta Pawłowska odpowiadała na pytania i wyjaśniał na bieżąco przepisy PZD. Każdy nowy działkowiec dostał znowelizowany regulamin ROD.

42,456 unikalne wizyty