Galeria Losowe

Informator

Informator działkowca

ROD Przyszłość - przegląd działekDrukuj

 • 20 06 2019
 • 51 czytań

W dniach 14-15.06.2019r na terenie ogrodu przeprowadzono wiosenny przegląd działek pod względem ich zagospodarowania zgodnie z obowiązującym Regulaminem ROD.

Wyłoniona komisja w 5 osobowym składzie skupiła swoją uwagę głównie na estetyce działki oraz jej otoczenia (alejki), posiadanie kompostownika oraz jego wykorzystanie, ekologia na działce oraz inne aspekty wyposażenia działki wymienione w obowiązującym Regulaminie. Przewodniczący komisji odnotował wszystkie uwagi i spostrzeżenia.

Komisja miała również za zadanie wytypować najlepsze działki naszego ogrodu, które zostaną wyróżnione podczas Dnia Działkowca organizowanego w miesiącu wrześniu br.

 

Prezes ROD "Przyszłość" -Piotr Witkowski

Przedzjazdowa Konferencja Delegatów OŚ PZDDrukuj

 • 16 06 2019
 • 108 czytań

Przedzjazdowa Konferencja Delegatów Okręgu Śląskiego PZD - Delegatura Zabrze

W sobotę 15.06.2019 r. w Sali szkoleniowej Delegatury Rejonowej w Zabrzu odbyła się kolejna – trzecia już Rejonowa Konferencja Przedzjazdowa Delegatów z Okręgu Śląskiego. W spotkaniu uczestniczyło 68 Delegatów, którzy zostali wybrani podczas tegorocznych walnych zebrań sprawozdawczo-wyborczych.

Spotkanie otworzył Prezes Okręgu Śląskiego Pan Józef Noski, który w swym wystąpieniu wskazał podejmowane kroki i osiągnięcia, jakie Związek przez ostatnie 4 lata zrobił dla „rodziny działkowców”, aby funkcjonowanie ROD miało wymierny wygląd. Przytoczył zmiany ustawy o gospodarce nieruchomościami, dostosowanie przepisów Statutu PZD i Regulaminu do obowiązujących przepisów. Jako największy Okręg w Polsce nie mamy się, czego wstydzić, .....

Galeria  Stanowisko

Robocze spotkanieDrukuj

 • 15 06 2019
 • 63 czytań

W dniu 14.06.2019 r. w zabrzańskiej delegaturze, w przeddzień Rejonowej Konferencji Przedzjazdowej Delegatów Okręgu Śląskiego w Zabrzu, odbyło się robocze spotkanie, w którym wziął udział Prezes Okręgu Śląskiego w Katowicach pan Józef Noski. Na spotkaniu obecni byli również: Leszek Bucki, Szymon Marczewski, Ireneusz Kędzierski, Tadeusz Zdebski, Barbara Sikorska, Grażyna Żmijewska-Domżol, Piotr Witkowski oraz Edmund Ferenc.

Na spotkaniu omówiono ważne aspekty praktyczne i merytoryczne, które trzeba wziąć pod uwagę podczas Rejonowej Konferencji Przedzjazdowej Delegatów, aby przebiegła ona sprawnie i zgodnie z obowiązującymi przepisami. Spośród niemal 122 Delegatów niezbędne jest wyłonienie 22 przedstawicieli na IX Okręgowy Zjazd Delegatów, którzy godnie będą reprezentować Okręg Śląski.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze a cenne uwagi i spostrzeżenia w pełni pozwolą na sprawne odbycie zbliżającej się wielkimi krokami Rejonowej Konferencji Przedzjazdowej Delegatów Okręgu Śląskiego w Zabrzu.

Dzień Dziecka ROD "Przyszłość" ZabrzeDrukuj

 • 09 06 2019
 • 68 czytań

W dniu 08-06-2019r. Zarząd ROD "Przyszłość" w Zabrzu zorganizował Dzień Dziecka. Dopisała pogoda i liczna obecność dzieci i dorosłych. Gry i zabawy prowadziła "Magiczna Kraina" z Bytomia. Wśród atrakcji były bańki mydlane, dmuchany zamek, Myszka Miki oraz balonikowe zwierzątka, a w świat magii wszystkich zebranych przeniósł iluzjonista. Dziękujemy wszystkim obecnym za fantastyczną atmosferę i zabawę.:):)

ROD Wiśnia otwarcie placu zabawDrukuj

 • 09 06 2019
 • 59 czytań

Otwarcie placu zabaw ROD Wiśnia

Budżet obywatelski to pewna część budżetu każdego miasta, o wydatkowaniu którego mogą bezpośrednio decydować jego mieszkańcy. W ten sposób mogą oni wyrażać swoje zdanie i głosować na projekt, który w przekonaniu danego mieszkańca, powinien zostać zrealizowany z miejskiego budżetu. Budżet obywatelski to ogromna szansa na dobre i potrzebne inwestycje nie tylko dla miast, ale także i dla ogrodów działkowych. Działkowcy, a zarazem przecież i mieszkańcy miast mogą wziąć sprawy we własne ręce i przy odrobinie wysiłku przekonać do swoich pomysłów. W dniu 8 czerwca w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym Wiśnia odbyło się uroczyste otwarcie placu zabaw (wartość zadania 140,000 zł) W uroczystości udział wzięli Pani Prezydent Małgorzata Mańka-Szulik, Prezes OZŚ Józef Noski, Dyrektor Biura OZŚ Mateusz Macianty, Przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej Zenon Jabłoński, Radny miasta Zabrze Krystian Jonecko, Przewodniczący Rady Dzielnicy Jan Szulik, wicedyrektor przedszkola nr 29 Anna Krawczyńska – Łuczak. .....

Galeria 

ROD Górnik sprzątanie świataDrukuj

 • 03 06 2019
 • 62 czytań

ROD Górnik sprzątanie świata.

Zgodnie z uchwałą Zarządu ROD Górnik dn 1.06 -  2.06.2019 przeprowadzał akcje 'Czyszczenie świata' mająca na celu poprawienie wizerunku otoczenia w okolicy parcelu przy przy ul. Kopalnianej. Ochotnicy przychodzili z własnym sprzętem, grabiami oraz chęciami do pracy. 

Na świeżo wyczyszczonym placu przed ROD Górnik odbył się grill a zmęczeni pracą działkowcy zostali poczęstowani zimnymi napojami oraz kiełbaską.

Galeria

ROD Zacisze Dzień Dziecka po ŚląskuDrukuj

 • 03 06 2019
 • 61 czytań

Dzień Dziecka po Śląsku.

Zarząd ROD Zacisze w Zabrzu zorganizował na terenie działek Dzień dziecka po Śląsku.

Podziękowanie dla Rady Dzielnicy Helenka, która wspomogła finansowo festyn dla dzieci jak również dla Straży miejskiej z Zabrza za uczestnictwo i znakowanie rowerów.

Dla dzieci przygotowano wiele konkursów i zabaw z cennymi nagrodami, rozdano okolicznościowe dyplomy. Dla wszystkich dzieci nie zabrakło słodyczy. Dzieci mogły skorzystać z darmowej przejażdżki końmi, które użyczył Klub Jeździecki Maciejówka MOSiR Zabrze. Do kupienia była wata cukrowa i balony. Darmowy pokaz robienia zwierząt z balonów. Darmowe malowanie twarzy i foto budka.

Zarząd ROD Zacisze dziękuje wszystkim działkowcom za aktywne uczestnictwo w festynie z okazji Dnia Dziecka.

Galeria

42,428 unikalne wizyty