Galeria Losowe

Informator

Informator działkowca

Narada Prezesów 09.2019Drukuj

 • 20 09 2019
 • 98 czytań

W Delegaturze Rejonowej w Zabrzu odbyło się kolejne spotkanie prezesów z zabrzańskich ogrodów. W spotkaniu wziął udział Tomasz Olichwer, kandydat do Sejmu RP w nadchodzących wyborach. Przedstawił w kilku słowach swoją osobę i jego zainteresowania. Wyraził chęć pomocy działkowcom i ich rodzinom, aby zielone płuca Zabrza pozostały w nienaruszonej strukturze i aby w dalszym ciągu dawały radość wszystkim działkowcom. 

Kierownik zachęcił wszystkich delegatów do wzięcia udziału w IX Okręgowym Zjeździe Delegatów PZD w dniu 26.09.2019 r. w Chorzowie-Batorym. Przytoczył ogólne wytyczne i wskazówki do stosowania we wszystkich ROD otwartego programu bezpieczeństwa. Program składa się z trzech podstawowych bloków tematycznych; infrastruktury, działań formalnych i edukacyjnych oraz współpracy zewnętrznej ROD. ....

ROD Wiśnia - otwarcie biura zarząduDrukuj

 • 18 09 2019
 • 57 czytań

Uroczyste otwarcie biura Zarządu w ROD Wiśnia w Zabrzu

W ramach programu budowy siedzib dla zarządów ROD realizowanego w oparciu o uchwałę nr 2/2018 Prezydium Krajowej Rady PZD z dnia 23.01.2018 roku. W dniu 14.09.2019r w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Wiśnia” nastąpiło uroczyste otwarcie biura zgodnie z podjętą uchwałą walnego zebrania członków PZD uchwała nr.9/2018 z dnia 28.04.2018r. Zadanie te zrealizowano ze środków ogrodowych przy jednoczesnej pomocy finansowej ze strony Funduszu Rozwoju Okręgu Śląskiego PZD w zakresie zgodnym z zasadami i kryteriami prowadzenia inwestycji i remontów oraz udzielania i rozliczania dotacji dla rodzinnych ogrodów działkowych. W nowo otwartym budynku zarząd ROD będzie mógł prowadzić swoją działalność, przyjmować działkowców i przede wszystkim przechowywać dokumenty. Budynek o powierzchni 35 m² (7m x 5m) wykonano w technologii murowanej posadowiony na uzbrojonej ławie fundamentowej, ściany budynku zostały wykonane z bloczków betonowych (ytong) oraz ocieplonych styropianem o grubości 15 cm, dach dwuspadowy pokryty blacho dachówką ocieplony a przestrzeń na poddaszu zostanie wykorzystana na archiwizowanie dokumentów. W budynku wykonano dwie toalety ( męska, damska) ogólnodostępne, które będą służyć działkowcom. Po obejrzeniu pomieszczeń przez działkowców zarząd zaprosił wszystkich na kawę, herbatę i pieczone kiełbaski spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, które z czasem przerodziło się w zabawę taneczną, która trwał do późnych godzin wieczornych.

Galeria

Diecezjalne dożynki w Rudach 2019Drukuj

 • 17 09 2019
 • 37 czytań

Delegatura Rejonowa w Zabrzu uczestniczyła w diecezjalnych dożynkach

W sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach, 15.09.2019 r. odbyły się diecezjalne dożynki z poświęceniem koron żniwnych i koszy dożynkowych. Dla rolników, sadowników, pszczelarzy czy działkowców, końcówka lata to czas zbierania plonów ich ciężkiej pracy. Pośród licznych delegacji przybyłych z Jankowic, Kuźni Raciborskiej, Pilchowic, Rept Śląskich, Rudy Kozielskiej i in. ze swoim koszem plonów obecni byli również przedstawiciele Polskiego Związku Działkowców – Delegatury Rejonowej w Zabrzu, Kierownik Leszek Bucki oraz prezes ROD „Przyszłość” Piotr Witkowski. Podczas uroczystej mszy świętej, której przewodniczył ks. Kazimierz Góral, proboszcz parafii św. Antoniego w Tworogu i diecezjalny duszpasterz rolników została doceniona ciężka praca braci rolników sadowników, ale też działkowców. Na zakończenie uroczystości uczestnikom dożynek zostało wręczone okazałe podziękowanie za udział w diecezjalnych dożynkach w sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach.

Galeria

ROD Mostostal - odnawia tablice ogłoszeńDrukuj

 • 17 09 2019
 • 43 czytań

W związku z małą ilością miejsca na tablicy informacyjnej, a co za tym idzie ograniczoną możliwością przekazywania najświeższych ogłoszeń i aktualności z życia ogrodu. Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Mostostal" podjął uchwałę o wykonaniu nowej tablicy. Poprawiliśmy w ten sposób estetykę i zwiększyliśmy możliwości przekazywania ogłoszeń i aktualności z życia ogrodu działkowcom.

ROD Górnik - obchody Dzień DziałkowcaDrukuj

 • 16 09 2019
 • 34 czytań

W dniu 14.09.2019r na terenie ROD "Górnik" w Zabrzu odbyły się obchody Dnia Działkowca zorganizowane przez Zarząd ogrodu. Dożynki działkowe otworzył Prezes ROD Górnik Łukasz Jurczyk przemówieniem podsumowującym sezon 2019 następnie głos zabrał Kierownik Zabrzańskiej Delegatury Pan Leszek Bucki oraz przedstawiciel Samorządu Zabrzańskiego Pan Alozji Cieśla. Jak co roku działkowcy ROD "Górnik" spotkali się w domu działkowca i bawili do białego rana. Każdy z działkowców został poczęstowany gorącym posiłkiem i zimnymi napojami. Na działkowców czekał przygotowany catering oraz zimne napoje. O oprawę muzyczną zadbał Dj Mikołaj.

Galeria

ROD Górnik - współpraca z samorządem ZabrzańskimDrukuj

 • 16 09 2019
 • 50 czytań

W dniu 12.09.2019 w domu działkowca przy ROD "Górnik" odbyła się dyżur Radnego Alojza Cieśli, który miał na celu jeszcze bardziej zawiązać współpracę Samorządu Zabrzańskiego z naszym ROD-em. W trakcie spotkania działkowicze mogli porozmawiać o bolączkach, jakie ich trapią oraz mogli złożyć na ręce radnego wszelkie skargi, wnioski i petycje. Wraz z Radnym Zarząd ROD podjął decyzję o uruchomieniu raz w miesiącu dyżuru Radnego w domu działkowca.

ROD Zacisze - promuje PZDDrukuj

 • 15 09 2019
 • 52 czytań

Zarząd ROD zacisze aktywnie uczestniczy i promuje Polski Związek Działkowców po przez uczestniczenie w uroczystościach i świętach kościelnych. Sztandar ROD Zacisze jest godnie prezentowany przez działkowców i zarząd.

52,492 unikalne wizyty