Galeria Losowe

Informator

Informator działkowca

Narada Prezesów 07.2019Drukuj

 • 31 07 2019
 • 133 czytań

W dniu 25.07.2019 r. w Delegaturze w Zabrzu odbyło się kolejne szkolenie dla prezesów zabrzańskich ogrodów. Na spotkaniu, przedstawione zostały przez Komisję Przeglądową Ogrodów wyniki na najładniejszy ROD i działki w roku 2019. Pełne sprawozdanie z przeprowadzonej kontroli zostało złożone na ręce Kierownika Delegatury.

Komisja podzieliła się również z wnioskami, które na gorąco zostały przedyskutowane przez wszystkich zebranych a mianowicie: posiadanie na ogrodzie biblioteki, ujednolicenie niezbędnych dokumentów, które muszą znajdować się w teczce działkowca, posiadanie toalet ogólnodostępnych na ogrodzie, prowadzenie kroniki oraz przede wszystkim dostosowanie zawartych pytań w ankiecie do rzeczywistości panującej na ogrodach. Pełna lista spostrzeżeń i wniosków została ...

ROD Słoneczne Wzgórze spotkanie miłośników psówDrukuj

 • 28 07 2019
 • 60 czytań

W sobotę 27 lipca odbyło się w naszej świetlicy ogrodowej ROD "Słoneczne Wzgórze", spotkanie miłośników psów.
Dogowielbiciele wysłuchali wykładu prowadzonego przez pana Łukasza Orłowskiego właściciela Centrum edukacyjno - wychowawczego PSI PAZUR.

Poruszono min tematy:

jak budować relację z psem, jak komunikują się psy, jak rozpoznać stres u psa a także czym się kierować i na co zwracać szczególną uwagę kupują czy też adoptując czworonoga. Spotkanie trwało ponad trzy godziny, lista tematów nie została wyczerpana ponieważ  temat komunikacji psów jest bardzo rozległy.

Rodzinny Ogród Działkowy Roku 2019Drukuj

 • 28 07 2019
 • 63 czytań

W dniach 24-06 do 08-07-2019 roku w 30 ogrodach delegatury zabrzańskiej Śl OZ PZD przeprowadzono lustrację w ramach konkursu „Rodzinny Ogród Działkowy Roku 2019”.

Ogólna ocena na poziomie średnim, ogrody otwierają się na potrzeby społeczności lokalnych. Dobra estetyka ogrodów. Infrastruktura (budynki, urządzenia) konserwowane i modernizowane na bieżąco. Wiele do życzenia pozostawia dokumentacja ogrodów, szczególnie brak stosownych uchwał do czego obligują przepisy i wytyczne obowiązujące w PZD. Szczególną uwagę zarządy ogrodów powinny zwrócić na estetykę bram głównych i ogrodzeń, które są wizytówkami ogrodów.

Po podliczeniu punktów I miejsce zajął ROD Tulipan. W kategorii najlepsza działka wyróżniono działkę z ROD Odrodzenie oraz ROD Ratownik.

Galeria

ROD Zacisze przegląd działek 2019Drukuj

 • 13 07 2019
 • 80 czytań

Komisja przeglądu działek ROD Zacisze przeprowadziła przegląd 329 działek na parceli I i parceli II. Komisja pouczyła słownie właścicieli zaniedbanych działek i łamiących regulamin ROD. Natomiast właściciele najładniejszych działek zostali odnotowani i zostaną nagrodzeni jak i wyróżnieni na obchodach „Dnia Działkowca” w ROD Zacisze. Dodatkowo działki, które zakwalifikują się na konkurs „Zielone Zabrze”, dostaną zaproszenie w imieniu Prezydent Miasta Zabrze Małgorzaty Mańki-Szulik. Zarząd ROD Zacisze już teraz gratuluje działkowcom za najładniejsze ogrody.

ROD Zacisze kończy zbiórkę elektrośmieciDrukuj

 • 11 07 2019
 • 41 czytań

ROD Zacisze kończy bezpłatną zbiórkę elektrośmieci. Zarząd ROD Zacisze od 20.03.2019r umożliwił pozbycie się elektrośmieci z działek. Wszyscy działkowcy mogli bezpłatnie pozbyć się lodówek, telewizorów i starych odbiorników radiowych. Jak będzie potrzeba zarząd ROD Zacisze powtórzy akcję bezpłatnej zbiórki elektrośmieci.

ROD Zacisze promuje ekologiczne zwalczanie szkodnikówDrukuj

 • 10 07 2019
 • 43 czytań

Działkowcy odpowiedzieli na apel Zarządu ROD Zacisze, aby postawić na ekologiczne zwalczanie szkodników. Andrzej Klajnowski i Franciszek Bryl zrobili i przekazali działkowcom przez Zarząd ROD Zacisze, lęgowniki dla ptaków i hotele dla owadów.

Ptaki m.in. bogatka, modraszka, sosnówka, czubatka, czarnogłówka, sikora uboga, pleszka, muchołówka żałobna, wróbel, mazurek, dzięciołek. Szkodniki świetnie zwalczają również nie zawsze lubiane szpaki, które robią prawdziwy pogrom pędraków ....

Szkolenie DGCS SystemDrukuj

 • 06 07 2019
 • 61 czytań

W dniach 03 - 04 lipca 2019r. Okręg Śląski PZD zorganizował dla Zarządów Rodzinnych Ogrodów Działkowych szkolenie dotyczące obsługi programu DGCS PZD System, zajęcia prowadzili p. Sebastian Wolny oraz p. Zbigniew Palian.

W pierwszej kolejności został omówiony i przedstawiony sposób instalacji oraz konfiguracji programu na komputerach indywidualnych oraz zaprezentowano możliwość pracy systemu DGCS PZD System na trzech stacjach jednocześnie. Omówiono sposób konfiguracji systemu operacyjnego oraz samego programu DGCS PZD System. ....

42,439 unikalne wizyty