Galeria Losowe

2018 Rejonowy Dzień DziałkowcaDrukuj

 • 14 10 2018
 • 117 czytań

Delegatura Zabrze w dniu 13.10.2018r zorganizowała Rejonowe Dni Działkowca. Kierownik delegatury Leszek Bucki przywitał zaproszonych gości, I-go Zastępcę Prezydenta Miasta Zabrza Krzysztofa Lewandowskiego, Zenona Jabłońskiego – Przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz Jana Chojnackiego prezesa zarządu Zakładu Górniczego „Siltech”.

Po krótkich wystąpieniach zaproszonych gości Krzysztof Lewandowski i Zenon Jabłoński uroczyście wręczyli puchary za najładniejszy ROD.

Wśród uczestniczących w zabawie przedstawicieli ogrodów wylosowano główną nagrodę ufundowaną przez Jana Chojnackiego, który wręczył ją osobiście.

Przy muzyce DJ Artur w czasie zabawy, zatańczyła mistrzowska para z Mistrzowskiej Akademii Tanecznej. Po występie prezydent Zabrza Pani Małgorzata Mańka-Szulik, pogratulowała i podziękowała za występ.

Kierownik delegatury Leszek Bucki w czasie zabawy rozlosował skromne pamiątkowe upominki wśród wszystkich uczestników, między innymi ufundowane przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu trzy podwójne wejściówki na podziemną trasę wodną do Sztolni Królowa Luiza. Dla zwycięzców kilku konkursów przygotowano nagrody. Delegatura Zabrze dziękuje za przybycie i wspólną zabawę.

Galeria

zdj. Ireneusz Kędzierski

Jubileusz 80-lecia ROD WeberaDrukuj

 • 13 10 2018
 • 62 czytań

W związku z jubileuszem 80-lecia Ogrodu oraz 20-tej rocznicy nadania Sztandaru Ogrodu, należałoby przypomnieć kilka przykładów z życia Ogrodu i działalności Zarządu. Ogród założony został 1938 r.(data umowna), o powierzchni ponad 19 ha i posiada 405 działek, na których użytkuje ponad 600 działkowców z rodzinami.

Dla przypomnienia; w poprzednich latach prezesowali: Tadeusz Sala, Zygmunt Hankowski, Karol Kot, Henryk Guz oraz Marian Puszkar, a obecnie od 20-tu lat prezesem jest Szymon Marczewski, za którego przeprowadzono wiele inwestycji dzięki działkowcom oraz dotacjom z Okręgu Śląskiego, a mianowicie: całkowicie zmodernizowano „Dom Działkowca”, kuchnię, w budynku wymieniono okna, drzwi, zamontowano centralne ogrzewanie, wykonano remont pomieszczeń biurowych. Na ogrodzie wymieniono instalację wodną metalową na plastykową. .....

90 lat ROD im. Jana MatejkiDrukuj

 • 08 10 2018
 • 69 czytań

15 września 2018 w budynku Delegatury przy ul. Jana Matejki  odbył się Dzień Działkowca połączony z jubileuszem 90-lecia ROD im. Jana Matejki. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością  Kierownik Delegatury w Zabrzu Pan Leszek Bucki, który z okazji jubileuszu wręczył Puchary: od Prezesa PZD oraz Prezesa Okręgu Śląskiego PZD. Wieloletni i zasłużeni Działkowcy otrzymali odznaczenia za pracę i zaangażowanie na rzecz PZD i ROD im. Jana Matejki w Zabrzu. Po części oficjalnej rozpoczęła się zabawa taneczna.

Prezes ROD - Stanisław Sadowski

Przedszkolaki z wizytą w ROD PrzyszłośćDrukuj

 • 02 10 2018
 • 60 czytań

Dnia 21.09.2018 r dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 8 z Rudy Śląskiej Kuźnicy na zaproszenie Prezesa ROD "Przyszłość " w Zabrzu odwiedziły ogród. Spotkanie przedszkolaków na ogrodzie odbyło się pod nazwą "Szukanie oznak jesieni". Pogoda dopisała, przyjemnie było spacerować alejkami ogrodu i własnoręcznie zbierać jabłka, orzechy, szyszki i kasztany oraz inne oznaki nadchodzącej jesieni.

Dodatkową atrakcją dla maluszków było odnalezienie ukrytych skrzatów na terenie ogrodu oraz spotkanie z tajemniczym człowiekiem w masce. Konkursy, malowanki oraz poczęstunek umilił pobyt dzieci wraz z opiekunami na świetlicy ogrodu.

Z uśmiechem na twarzy dzieci opuszczały nasz ogród, zapowiadając już kolejną wizytę na wiosnę.

Prezes Zarządu - Piotr Witkowski.

ROD Zacisze Pieczony ziemniakDrukuj

 • 01 10 2018
 • 57 czytań

Zarząd ROD Zacisze w dniu 29.09.2018r o godzinie 16.00 na placu zabaw parcela II zorganizował już czwartą edycje "Dzień pieczonego ziemniaka".  Pogoda dopisała jak pogoda ducha, zarząd ROD Zacisze przygotował loterię fantową dla działkowców oraz zapewnił ziemniaki i po kawałku kiełbasy. Napoje zapewnili sobie sami działkowcy :) Zwycięzców Losowania można obejrzeć w Galeria.

2018 Skarbnikowe GodyDrukuj

 • 30 09 2018
 • 56 czytań

Skarbnikowe Gody odbywają się z okazji 96 urodzin Zabrza. Parada Kolorowe Miasto rozpoczęła się o godz. 11 przy placu Wolności i ulicami miasta przemaszerowała do Parku im. Poległych Bohaterów, prowadzona przez orkiestrę dętą i czirliderki oraz wielką figurę Skarbnika, ducha kopalni. Pełną godzinę trwała prezentacja uczestników parady. PZD Delegatura Zabrze zaznaczyła swoją obecność, kierownik delegatury Leszek Bucki poprowadził przedstawicieli wszystkich Zabrzańskich ogrodów. Na liście było ponad 50 organizacji i stowarzyszeń, na końcu parady m.in. stare auta i tramwaje. Z tej okazji został wykonany baner promujący stronę WWW Delegatury Zabrze, pzddelegaturazabrze.pl.

 Galeria

Szkolenie nowych działkowców 09.2018Drukuj

 • 24 09 2018
 • 62 czytań

W dniu 24.09.2018r w Delegaturze Rejonowej PZD w Zabrzu odbyło się kolejne w tym roku szkolenie dla nowych działkowców. Wykłady prowadził Pan Henryk Dziąbor. Tematem szkolenia było; Nowy Statut PZD, Regulamin ROD, Ustawa o PZD z 13 grudnia 2013r oraz inne przepisy oraz Uchwały struktur PZD dotyczące poszczególnych przepisów. Omawiając poszczególne przepisy szczególnie skupił się na zagospodarowaniu działki, ogrodu, przepisów porządkowych i opłat ogrodowych które określa Statut PZD i Regulamin ROD. Podczas szkolenia jak i po szkoleniu Pan Henryk Dziąbor odpowiadał na pytania i wyjaśniał na bieżąco przepisy PZD.

11,690 unikalne wizyty