Galeria Losowe

szkolenie skarbników 30.05.2019Drukuj

 • 01 06 2019
 • 44 czytań

 

Naradę otworzył Kierownik Delegatury PZD Pan Leszek Bucki, który przywitał wszystkich zebranych prezesów oraz skarbników ROD. W spotkaniu wzięła udział także Księgowa OFK Pani Teresa Dziemba.

Kierownik poinformował wszystkich zebranych o terminie organizacji Rejonowej Konferencji Przedzjazdowej, która odbędzie się 15.06.2019 r. o godz. 10.00 w Zabrzu. Stosowne zaproszenia zostały wysłane pocztą.

Zostały złożone do Okręgu Śląskiego wnioski inwestycyjne przez ogrody. Poprawność ...

Szkolenie nowych działkowców 05.2019Drukuj

 • 29 05 2019
 • 17 czytań

 

W dniu 28.05.2019r w Delegaturze Rejonowej PZD w Zabrzu odbyło się piąte w tym roku szkolenie dla 30 nowych działkowców. Wykład multimedialny prowadziła Pani mgr Marta Pawłowska. Tematem szkolenia było; Nowy Statut PZD, Znowelizowany Regulamin ROD obowiązujący od stycznia 2019, Ustawa o PZD z 13 grudnia 2013r oraz inne przepisy oraz Uchwały struktur PZD dotyczące poszczególnych przepisów. Podczas szkolenia jak i po szkoleniu Pani mgr Marta Pawłowska odpowiadała na pytania i wyjaśniał na bieżąco przepisy PZD. Każdy nowy działkowiec dostał znowelizowany regulamin ROD.

90 lecie dzielnicy HelenkaDrukuj

 • 28 05 2019
 • 28 czytań

W dniach 25-26 maja odbyły się obchody 90-Lecia dzielnicy Helenka. Z okazji okrągłej rocznicy ogrody ROD Tulipan i ROD Zacisze aktywnie wsparli festyn organizowany przez Urząd miasta Zabrze i Radę dzielnicy Helenka. W wydarzeniu udział wzięli m.in.: radna Sejmiku Województwa Śląskiego Alina Nowak, prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik oraz zastępca prezydenta Krzysztof Lewandowski. Dla dzieci przygotowano konkursy z nagrodami, dużo atrakcji jak dmuchańce i wiele niespodzianek. Oprawę muzyczną zapewnił zespół AN DREO e KARINA oraz Kabaret OT.TO. Następnego dnia w Kościele Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła w Zabrzu odprawiono mszę świętą w intencji Dzielnicy i jej mieszkańców. A na wieczór w kościele odbył się koncert zespołu Universe.

Galeria

Narada Prezesów 05.2019Drukuj

 • 12 05 2019
 • 96 czytań

 

Naradę otworzył Kierownik Delegatury PZD Pan Leszek Bucki, który przywitał wszystkich zebranych prezesów ROD przybyłych na spotkanie. Kierownik Delegatury podziękował za współpracę księgowej OFK w tutejszej placówce i przedstawił nową księgową. Bukiet kwiatów był wyrazem wdzięczności.

Osoby, które zostały powołane do obsługi zebrań zdały relację z odbytych zebrań i z ich przebiegu. W zabrzańskich ogrodach po walnych zebraniach wyłoniono 8 nowych zarządów ogrodu. Są to ogrody: Biała Róża, Górnik, Irys, Matejki, Mostostal, Ratownik, Reymonta, Słoneczne Wzgórze. Przewodniczący Delegatury w Zabrzu Pan Szymon Marczewski przedstawił podsumowanie wszystkich oddanych dokumentów z przeprowadzonych walnych zebrań sprawozdawczo-wyborczych. Wyróżnił ogrody: Nasza Palma, Malina, Przyszłość, Wiśnia, Webera oraz Zacisze za prawidłową i kompletną dokumentacje. Frekwencja na 29 odbytych zebrań wyniosła 23%. ...

Szkolenie nowych działkowców 04.2019Drukuj

 • 05 05 2019
 • 43 czytań

 

W dniu 30.04.2019r w Delegaturze Rejonowej PZD w Zabrzu odbyło się czwarte w tym roku szkolenie dla 34 nowych działkowców. Wykład multimedialny prowadziła Pani mgr Marta Pawłowska. Tematem szkolenia było; Nowy Statut PZD, Znowelizowany Regulamin ROD obowiązujący od stycznia 2019, Ustawa o PZD z 13 grudnia 2013r oraz inne przepisy oraz Uchwały struktur PZD dotyczące poszczególnych przepisów. Podczas szkolenia jak i po szkoleniu Pani mgr Marta Pawłowska odpowiadała na pytania i wyjaśniał na bieżąco przepisy PZD. Każdy nowy działkowiec dostał znowelizowany regulamin ROD.

Ogłaszamy Konkurs Fotograficzny!Drukuj

 • 27 04 2019
 • 131 czytań

Aktywny Zarząd ROD roku 2019Drukuj

 • 27 04 2019
 • 126 czytań

Okręg Śląski PZD ma zaszczyt ogłosić nowy konkurs okręgowy pn.: „Aktywny Zarząd ROD roku 2019”.

Celem konkursu jest ukazanie pełnej aktywności Zarządów ROD w realizowaniu spraw wynikających z przepisów Statutu PZD i uchwał wewnątrzzwiązkowych i jego uczestnictwa w życiu PZD. Uczestnikiem konkursu może być każdy Zarząd ROD zrzeszony w PZD Okręgu Śląskim.

Każdy uczestnik konkursu będzie oceniany wg. kryteriów które wykażą największą aktywność Zarządów ROD w swojej działalności za co będą kwalifikowane do zajęcia wyróżnionych miejsc. Konkurs będzie trwał do 30 września. Do oceny aktywności, Zarządy ROD mogą przekazywać wszystkie informacje i wydarzenia jakie miały miejsca w ROD od 1 stycznia 2019r. do końca trwania konkursu. Poniżej przedstawiamy kryteria oceny Zarządów ROD.

Zachęcamy wszystkie Zarządy ROD do wzięcie udziału w konkursie. Nagrodami dla miejsc I - III będą laptopy, dla pozostałych wyróżnionych nagrody rzeczowe, wydawnictwa i licencje programu DGCS PZD System. Pełny regulamin konkursu wraz z ankietą zgłoszeniową dostępny jest - tutaj. ...

33,013 unikalne wizyty