MPSZOK 2023

MPSZOK

Przetargi 2023

Przetargi

Stanowiska Delegatury Zabrze i Ogrodów

Stanowiska Delegatury Zabrze i Ogrodów z Zabrza

Galeria Losowe

Informator

Informator działkowca

Stanowisko Delegatury - Prawo Budowlane

Stanowisko Delegatury - Prawo Budowlane

ROD Wiśnia - Posprzątaj okolicę zyskaj czystą dzielnicęDrukuj

 • 23 09 2019
 • 353 czytań

Udział działkowców ROD Wiśnia „Posprzątaj okolicę zyskaj czystą dzielnicę”

Od 19 do 21 września w mieście trwa akcja zbierania odpadów komunalnych  „Posprzątaj okolicę zyskaj czystą dzielnicę”. Organizatorem konkursu jest Miasto Zabrze, a koordynatorem Wydział Ekologii. Partnerami akcji są: Miejski Ogród Botaniczny, FCC Polska Sp. z o.o. Konkurs ma na celu kształtowanie wśród mieszkańców poczucia wspólnej odpowiedzialności za czystość i porządek w najbliższej okolicy. Ponadto akcja zmierza do zwiększenie świadomości ekologicznej społeczności lokalnej, zarówno dorosłych, jak i dzieci w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami, w szczególności właściwej ich segregacji. Działkowcy również dzieci z ROD Wiśnia wzięli czynny udział w akcji i w dniu 19 września spotkali się by posprzątać las, który sąsiaduje z ogrodem, mimo niesprzyjających warunków zjawiła się liczna grupa osób, która zebrała i posegregowała ponad czterdzieści worków odpadów znajdujących się na terenie zielonym. Na zakończenie prezes ogrodu Leszek Bucki podziękował wszystkim uczestnikom za udział w akcji i zaprosił wszystkich na gorącą herbatę.

Szkolenie Delegatura ZabrzeDrukuj

 • 23 09 2019
 • 413 czytań

W dniu 21.09.2019 r. Delegatura Rejonowa w Zabrzu zorganizowała zaplanowaną wycieczkę szkoleniowo-integracyjną do nadleśnictwa Rudziniec. Uczestnikami wypadu byli przedstawiciele z 30 zabrzańskich ogrodów. I etapem wycieczki było spotkanie z leśnikiem, która mogła zapoznać wszystkich ze ścieżką przyrodniczo-leśną „Rachowice”. Była to wspaniała okazja do poznania szczególnie atrakcyjnych przyrodniczo-krajobrazowych fragmentów dolinki potoku sierakowickiego w pobliżu miejscowości Rachowice. Interesująca trasa przebiega w pobliżu terenu porośniętego odnowieniem naturalnym a szczególnie interesujący jest starodrzew dębowy. Dodatkowo na trasie ścieżki zamieszczone są na tablicach informacyjnych interesujące zagadnienia a wyczerpujące informacje leśnika pozwoliły wszystkim przybliżyć sobie tajniki życia roślin i zwierząt w lesie. II etapem wycieczki było zaproszenie do zwiedzenia punktu widokowego w miejscowości Łącza urządzonego na wieży przeciwpożarowej o wysokości 36 m, ...

Galeria

ROD Zacisze - Posprzątaj okolicę zyskaj czystą dzielnicęDrukuj

 • 23 09 2019
 • 328 czytań

W ramach akcji zorganizowaną przez Prezydent Miasta Zabrze Małgorzaty Mańki-Szulik, „Posprzątaj okolicę zyskaj czystą dzielnicę”. W dniach od 19 do 21 września Zarząd ROD Zacisze wraz z działkowcami zebrał ponad 40 worków ze śmiećmy oraz różne rzeczy gabarytowe z terenów wokół ogródków działkowych. Miejmy nadzieję, że coraz więcej mieszkańców będzie dbała o naszą zieleń w mieście i będzie wyrzucała śmieci do pojemników a nie do okolicznych lasów.

Galeria

Narada Prezesów 09.2019Drukuj

 • 20 09 2019
 • 425 czytań

W Delegaturze Rejonowej w Zabrzu odbyło się kolejne spotkanie prezesów z zabrzańskich ogrodów. W spotkaniu wziął udział Tomasz Olichwer, kandydat do Sejmu RP w nadchodzących wyborach. Przedstawił w kilku słowach swoją osobę i jego zainteresowania. Wyraził chęć pomocy działkowcom i ich rodzinom, aby zielone płuca Zabrza pozostały w nienaruszonej strukturze i aby w dalszym ciągu dawały radość wszystkim działkowcom. 

Kierownik zachęcił wszystkich delegatów do wzięcia udziału w IX Okręgowym Zjeździe Delegatów PZD w dniu 26.09.2019 r. w Chorzowie-Batorym. Przytoczył ogólne wytyczne i wskazówki do stosowania we wszystkich ROD otwartego programu bezpieczeństwa. Program składa się z trzech podstawowych bloków tematycznych; infrastruktury, działań formalnych i edukacyjnych oraz współpracy zewnętrznej ROD. ....

ROD Wiśnia - otwarcie biura zarząduDrukuj

 • 18 09 2019
 • 342 czytań

Uroczyste otwarcie biura Zarządu w ROD Wiśnia w Zabrzu

W ramach programu budowy siedzib dla zarządów ROD realizowanego w oparciu o uchwałę nr 2/2018 Prezydium Krajowej Rady PZD z dnia 23.01.2018 roku. W dniu 14.09.2019r w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Wiśnia” nastąpiło uroczyste otwarcie biura zgodnie z podjętą uchwałą walnego zebrania członków PZD uchwała nr.9/2018 z dnia 28.04.2018r. Zadanie te zrealizowano ze środków ogrodowych przy jednoczesnej pomocy finansowej ze strony Funduszu Rozwoju Okręgu Śląskiego PZD w zakresie zgodnym z zasadami i kryteriami prowadzenia inwestycji i remontów oraz udzielania i rozliczania dotacji dla rodzinnych ogrodów działkowych. W nowo otwartym budynku zarząd ROD będzie mógł prowadzić swoją działalność, przyjmować działkowców i przede wszystkim przechowywać dokumenty. Budynek o powierzchni 35 m² (7m x 5m) wykonano w technologii murowanej posadowiony na uzbrojonej ławie fundamentowej, ściany budynku zostały wykonane z bloczków betonowych (ytong) oraz ocieplonych styropianem o grubości 15 cm, dach dwuspadowy pokryty blacho dachówką ocieplony a przestrzeń na poddaszu zostanie wykorzystana na archiwizowanie dokumentów. W budynku wykonano dwie toalety ( męska, damska) ogólnodostępne, które będą służyć działkowcom. Po obejrzeniu pomieszczeń przez działkowców zarząd zaprosił wszystkich na kawę, herbatę i pieczone kiełbaski spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, które z czasem przerodziło się w zabawę taneczną, która trwał do późnych godzin wieczornych.

Galeria

Diecezjalne dożynki w Rudach 2019Drukuj

 • 17 09 2019
 • 338 czytań

Delegatura Rejonowa w Zabrzu uczestniczyła w diecezjalnych dożynkach

W sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach, 15.09.2019 r. odbyły się diecezjalne dożynki z poświęceniem koron żniwnych i koszy dożynkowych. Dla rolników, sadowników, pszczelarzy czy działkowców, końcówka lata to czas zbierania plonów ich ciężkiej pracy. Pośród licznych delegacji przybyłych z Jankowic, Kuźni Raciborskiej, Pilchowic, Rept Śląskich, Rudy Kozielskiej i in. ze swoim koszem plonów obecni byli również przedstawiciele Polskiego Związku Działkowców – Delegatury Rejonowej w Zabrzu, Kierownik Leszek Bucki oraz prezes ROD „Przyszłość” Piotr Witkowski. Podczas uroczystej mszy świętej, której przewodniczył ks. Kazimierz Góral, proboszcz parafii św. Antoniego w Tworogu i diecezjalny duszpasterz rolników została doceniona ciężka praca braci rolników sadowników, ale też działkowców. Na zakończenie uroczystości uczestnikom dożynek zostało wręczone okazałe podziękowanie za udział w diecezjalnych dożynkach w sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach.

Galeria

ROD Mostostal - odnawia tablice ogłoszeńDrukuj

 • 17 09 2019
 • 405 czytań

W związku z małą ilością miejsca na tablicy informacyjnej, a co za tym idzie ograniczoną możliwością przekazywania najświeższych ogłoszeń i aktualności z życia ogrodu. Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Mostostal" podjął uchwałę o wykonaniu nowej tablicy. Poprawiliśmy w ten sposób estetykę i zwiększyliśmy możliwości przekazywania ogłoszeń i aktualności z życia ogrodu działkowcom.

349,747 unikalne wizyty