MPSZOK

MPSZOK

Przetargi

Przetargi

Stanowiska Delegatury Zabrze i Ogrodów

Stanowiska Delegatury Zabrze i Ogrodów z Zabrza

Galeria Losowe

Informator

Informator działkowca

Stanowisko Delegatury - Prawo Budowlane

Stanowisko Delegatury - Prawo Budowlane

Działkowcy z ROD Szarotka z Zabrza Solidarni z UkrainąDrukuj

  • 14 04 2022
  • 128 czytań

Działkowcy z ROD Szarotka z Zabrza Solidarni z Ukrainą

 

Wszyscy musimy stać murem za Ukrainą! Wielu niewinnych ludzi ucierpiało. Konflikt zbrojny trwa, a na przestrzeni kolejnych dni się zaostrzył. Tragedia humanitarna łamie nam wszystkim serca, kryzys dotknął tysiące osób, które bardziej niż kiedykolwiek potrzebują naszego wsparcia! Dlatego Zarząd ROD Szarotka na posiedzeniu w dniu 3 marca 2022 roku podjął uchwałę nr. 14/2022 o przekazania środków finansowych w wysokości 1 000,00 zł.

W pierwszej kolejności fundusze zostaną przekazane na zakup środków medycznych dla szpitala w Równem, gdzie trafiają poszkodowani w wyniku działań wojennych.

Ewa Włoczek Prezes ROD

Działkowcy z ROD C. Skłodowskiej z Zabrza Solidarni z UkrainąDrukuj

  • 07 04 2022
  • 121 czytań

Działkowcy z ROD C. Skłodowskiej z Zabrza Solidarni z Ukrainą

 

Wszyscy musimy stać murem za Ukrainą! Wielu niewinnych ludzi ucierpiało. Konflikt zbrojny trwa, a na przestrzeni kolejnych dni się zaostrzył. Tragedia humanitarna łamie nam wszystkim serca, kryzys dotknął tysiące osób, które bardziej niż kiedykolwiek potrzebują naszego wsparcia! Dlatego Zarząd ROD C. Skłodowskiej na posiedzeniu w dniu 1 marca 2022 roku podjął uchwałę nr. 9/2022 o przekazania środków finansowych w wysokości 1 000,00 zł

W pierwszej kolejności fundusze przekazane na zakup środków medycznych dla szpitala w Równem, gdzie trafiają poszkodowani w wyniku działań wojennych.

Pawlik Marek Prezes ROD

Działkowcy ROD Kaprys z Zabrza Solidarni z UkrainąDrukuj

  • 05 04 2022
  • 142 czytań

Działkowcy ROD Kaprys z Zabrza Solidarni z Ukrainą

 

W związku z konfliktem zbrojnym na Ukrainie oraz tragedii humanitarnej łamiącym nam wszystkim serca. Kryzys dotknął setki tysięcy osób, które bardziej niż kiedykolwiek potrzebują naszego wsparcia! Dlatego Zarząd ROD Kaprys w Zabrzu na posiedzeniu w dniu 14 marca 2022 roku podjął uchwałę nr. 50/2022 o przekazaniu środków finansowych w wysokości 1 000,00 zł w celu zapewnienia kompleksowej pomocy poszkodowanym w wyniku wojny trwającej w Ukrainie.

W pierwszej kolejności fundusze przekazane na zakup środków medycznych dla szpitala w Równem, gdzie trafiają poszkodowani w wyniku działań wojennych.

Prezes ROD Ireneusz Kędzierski

Dofinansowane ROD-y z Zabrza z Urzędu MarszałkowskiegoDrukuj

  • 01 04 2022
  • 237 czytań

Dofinansowane ROD-y z Zabrza z Urzędu Marszałkowskiego

 

W dniu 30 marca 2022 roku wsparcie finansowe na kwotę 250 tys. złotych otrzymały ogrody w Zabrzu ROD Przyszłość, ROD Zacisze, ROD Biała Róża, ROD Mostostal, ROD Nasza Palma środki uzyskały z dofinansowania Urzędu Marszałkowskiego Samorządu Województwa Śląskiego. Symboliczne czeki działkowcom wręczali: członek zarządu województwa Beata Białowąs oraz radni Sejmiku, Rafał Kandziora (przewodniczący komisji Rolnictwa i Terenów Wiejskich) oraz Bartłomiej Kowalski.

Środki finansowe przeznaczane na ten cel są funduszami pochodzącymi z budżetu województwa, które pozyskiwane są z opłat za wyłączenie gruntów rolnych z produkcji na podstawie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych. Przedmiotowe inwestycje dotyczą m.in. budowy i modernizacji alej ogrodowych wraz z odwodnieniem, zbiorników wody deszczowej, które zlokalizowane są na terenie ogólnym ROD, przeznaczonym do wspólnego użytkowania przez wszystkich działkowców.

Galeria

Delegatura Rejonowa Zabrze

Urząd Miasta Zabrze przeznaczył 250 tys. zł. dla zabrzańskich ogrodówDrukuj

  • 01 04 2022
  • 140 czytań

Urząd Miasta Zabrze przeznaczył 250 tys. zł. dla zabrzańskich ogrodów

 

Ogłoszono wyniki konkursu złożonych wniosków zgodnie z Uchwałą nr. XXX/521/21 Rady Miasta Zabrze z dnia 22 lutego 2021 roku w sprawie określenia zasad udzielania z budżetu Miasta Zabrze dotacji celowych na dofinansowanie związanych z rozwojem rodzinnych ogrodów działkowych. Dotacje w wysokości 50 000,00 zł otrzymały ROD Szarotka, ROD C. Skłodowskiej, ROD Przyszłość, ROD Nasza Palma, ROD Tulipan, uzyskane środki przeznaczone będą na modernizację infrastruktury ogrodowej. Dzięki pozyskanym funduszom ogrody stają się coraz piękniejsze.

Delegatura Rejonowa Zabrze

310,321 unikalne wizyty