MPSZOK

MPSZOK

Przetargi

Przetargi

Stanowiska Delegatury Zabrze i Ogrodów

Stanowiska Delegatury Zabrze i Ogrodów z Zabrza

Galeria Losowe

Informator

Informator działkowca

Stanowisko Delegatury - Prawo Budowlane

Stanowisko Delegatury - Prawo Budowlane

Diecezjalne dożynki z udziałem Delegatury Rejonowej w ZabrzuDrukuj

  • 20 09 2022
  • 42 czytań

Diecezjalne dożynki z udziałem Delegatury Rejonowej w Zabrzu

 

W dniu 18.09.2022 roku w Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach za zebrane plony odbyły się diecezjalne i gminne dożynki, na których zebrali się rolnicy, ogrodnicy i działkowcy. Delegacje różnych parafii przyjechały z koronami żniwnymi, koszami dożynkowymi. Mszy św. w rudzkiej bazylice przewodniczył bp Andrzej Iwanecki. Starostowie dożynek z Rud przynieśli do ołtarza chleb, a przedstawiciele różnych środowisk złożyli dary z tegorocznych plonów.

Kosz dożynkowy w imieniu rodzinnych ogrodów działkowych z Zabrza jako dar przekazał przewodniczący delegatury Leszek Bucki. Po modlitwie w bazylice wszyscy przeszli w procesji na plac naprzeciw rudzkiego opactwa, gdzie odbył się piknik zorganizowany przez Śląską Izbę Rolniczą.

Delegatura Zabrze

Dzień Działkowca ROD "KOLEJARZ" w ZabrzuDrukuj

  • 11 09 2022
  • 63 czytań

DZIEŃ DZIAŁKOWCA ROD „KOLEJARZ” w ZABRZU


W dniu 27 sierpnia 2022 roku na terenie ROD „Kolejarz’ w Zabrzu odbyły się obchody Dnia Działkowca. W uroczystości uczestniczyli działkowcy i zaproszony gość: Wiceprezydent miasta Zabrze Pan Krzysztof Lewandowski. Dzień działkowca to jest czas na podsumowanie sezonu na ogrodach działkowych, jak również czas na wyróżnienia i nagrody dla działkowców zaangażowanych w rozwój i upiększanie swoich działek i prac na rzecz ogrodu. Wręczono działkowcom odznaki brązowe, srebrne i złote, a także za najpiękniejsze działki dyplomy i nagrody.

Od działkowców Prezes i Wiceprezes otrzymali kosze upominkowe z podziękowaniem za pracę i trud włożony w rozwój ogrodu. Zarząd ROD przygotował poczęstunek dla działkowców a dla dzieci animatorka i dmuchany zamek. Dziękujemy wszystkim działkowcom za przybycie i mile spędzone chwile oraz dobrą zabawę.

Prezes ogrodu- Sabina Skowron

Turniej piłki nożnej - 2022Drukuj

  • 10 09 2022
  • 46 czytań

Turniej piłki nożnej - 2022

 

Dzień Działkowca 2022 - ROD "PRZYSZŁOŚĆ" w ZabrzuDrukuj

  • 09 09 2022
  • 40 czytań

Dzień Działkowca 2022 - ROD „PRZYSZŁOŚĆ” w Zabrzu


W dniu 03.09.2022 r. Rodzinny Ogród Działkowy „Przyszłość” w Zabrzu uroczyście świętował jubileusz 80-lecia powstania ogrodu. Uroczystość rozpoczął prezes ogrodu Piotr Witkowski, który bardzo serdecznie przywitał działkowców i zaproszonych gości, którymi byli: I Wiceprezes Okręgowego Zarządu PZD w Katowicach Pan Leszek Bucki i Naczelnik Wydziału Zarządzania Mieniem Urzędu Miasta Zabrze Pani Anna Wyleżoł.

Ogród otrzymał z rąk I Wiceprezesa okazały Puchar i dyplom z życzeniami od Prezesa Okręgowego Zarządu Śląskiego PZD w Katowicach Pana Józefa Noskiego. Prezes ogrodu przytoczył w kilku słowach historię ogrodu i prezesów, którzy włożyli cząstkę swej społecznej pracy, aby ROD „Przyszłość” rozwijał się pośród wszystkich zabrzańskich ogrodów.

Wśród obecnych działkowców znaleźli się wyróżnieni - brązową odznaką zasłużony dla PZD oraz wyróżnieni działkowcy - srebrną odznaką zasłużony dla PZD. Z racji tego, że ogród obchodził swój jubileusz, Zarząd uhonorował najstarszych działkowców uprawiających swoją działkę na ogrodzie, poprzez wręczenie symbolicznych okolicznościowych statuetek.

Na koniec wyróżnieni zostali działkowcy, którzy wzorowo prowadzą uprawę swoich działek za którą otrzymali upominki i nagrody książkowe. Wszystkich obecnych poczęstowano wyśmienitym tortem z Piekarni PIOWO a zabawy przy zespole muzycznym i samych serdeczności wobec siebie nie było końca.

Opracował - Piotr Witkowski Prezes ROD 

ROD Zacisze w Zabrzu - obchody dnia działkowca 2022Drukuj

  • 06 09 2022
  • 47 czytań

ROD Zacisze w Zabrzu - obchody dnia działkowca 2022


Rok 2022 jest wyjątkowym ze względu na 60-lecie istnienia naszego ogrodu. Obchody dnia działkowca zostały zorganizowane uroczyście na wolnym powietrzu pod namiotami przy muzyce zespołu Galapagos.

Nasze spotkanie dożynkowe w partnerstwie z Radą dzielnicy Helenka zaszczycili zaproszeni goście, poseł Rzeczypospolitej Polski na sejm IX kadencji - Tomasz Olichwer, Zastępca Prezydenta Miasta w imieniu naszego gospodarza Pani Prezydent Miasta Zabrze Małgorzatę Mańkę-Szulik – Katarzyna Dzióba, Proboszcz naszej parafii Ksiądz - Krystian Sznura, Radna Sejmiku Wojewódzkiego Alina Nowak, Członek Okręgowej Komisji Rewizyjnej – Barbara Sikorska, Radni miasta Zabrze - Mariola Olichwer i Grzegorz Olejniczak.

Jest to czas, kiedy właściciele ogrodów działkowych podsumowują sezon. To również czas wyróżnień działkowców zaangażowanych w życie ROD i czas rozstrzygnięć konkursów na najpiękniejszą działkę 2022. Wyróżniono dyplomami i nagrodzono działki 75, 80, 271, 280, za postawy proekologiczne wspierające rozwój bioróżnorodności na swoich ogrodach oraz podziękowano wszystkim działkowcom i działaczom społecznym za ich całoroczny trud i zaangażowanie w pracach na rzecz ogrodu. Zarząd wręczył działkowcom brązowe i srebrne medale „Zasłużony działkowiec”.

Spotkanie dożynkowe było dobrą okazją do podsumowania dorobku ogrodu, Prezes ROD Zacisze podkreślił uzyskanie dofinansowania w wysokości 50 000zł na ocieplenie „Domu Działkowca” z urzędu miasta Zabrze i 50 000zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego na utwardzenie alei ogrodowej. Działkowcy mogli zapoznać się z bezpłatną literaturą „Bądźmy EKO”, „Działka bliżej natury”, „Warzywnik intensywnie”, „Nowoczesna działka w ROD”, „Śmieci w ROD i na działce” poszerzającej wiedze o ogrodnictwie i postaw ekologicznych wydanych przez Krajową Radę PZD.

Zarząd ROD Zacisze upamiętnił 60-lecie ogrodu chcąc podkreślić jak ważna jest tradycja w obchodach dnia działkowca, dołączając życzenie wielu pogodnych dni, dobrego zdrowia i spełnienia wszystkich marzeń dziękuje wszystkim działkowcom za prace i wkład w upiększanie swoich działek. Barbara Sikorska wręczyła Dyplom i okolicznościowy Puchar na rocznicę 60- lecie ogrodu w imieniu Prezesa Józefa Noskiego Okręgowej Rady Okręgu Śląskiego PZD.

Zarząd ROD Zacisze przygotował poczęstunek dla działkowców pyszną kiełbaskę z grilla oraz ciasto. Zaproszeni goście jak i wszyscy obecni działkowcy zostali poczęstowani okolicznościowym tortem na 60-lecie ogrodu. Dziękujemy wszystkim działkowcom za przybycie i miłe spędzone chwile i dobrą zabawę :)

Galeria

Opracował Prezes ogrodu ROD Zacisze- Ireneusz Kędzierski

295,550 unikalne wizyty