MPSZOK 2023

MPSZOK

Stanowiska Delegatury Zabrze i Ogrodów

Stanowiska Delegatury Zabrze i Ogrodów z Zabrza

Galeria Losowe

Stanowisko Delegatury - Prawo Budowlane

Stanowisko Delegatury - Prawo Budowlane

Porady

Informator działkowca

Przetargi 2023

Przetargi

Informator

Informator działkowca

Mój Ogródek

Informator działkowca

DGCS System SzkolenieDrukuj

 • 06 11 2018
 • 662 czytań

W dniu 06.11.2018r w Delegaturze Rejonowej PZD w Zabrzu odbyło się szkolenie przygotowujące do wdrożenia i obsługi programu DGCS PZD SYSTEM w ROD. Szkolenie przeprowadził koordynator współpracujący z PZD w Warszawie oraz firmą DGCS Pan Krzysztof Szymański. Prezentacja programu miało bardzo praktyczny charakter. Szkolenie zostało zorganizowane w odpowiedzi na zgłaszane do biura okręgu jak i delegatury Zabrze uwagi dotyczące wprowadzenia programu komputerowego DGCS System.

Galeria

Szkolenie nowych działkowców 10.2018Drukuj

 • 05 11 2018
 • 592 czytań

W dniu 29.10.2018r w Delegaturze Rejonowej PZD w Zabrzu odbyło się szkolenie dla nowych działkowców. Wykłady prowadził Pan Henryk Dziąbor. Tematem szkolenia było; Nowy Statut PZD, Regulamin ROD, Ustawa o PZD z 13 grudnia 2013r oraz inne przepisy oraz Uchwały struktur PZD dotyczące poszczególnych przepisów. Podczas szkolenia jak i po szkoleniu Pan Henryk Dziąbor odpowiadał na pytania i wyjaśniał na bieżąco przepisy PZD.

Delegatura przypomina o zmianie terminu szkolenia. W listopadzie będzie to ostatni wtorek miesiąca przypadający na dzień 27.11.2018r godzina 16.00.

Zebranie Prezesów 10.2018Drukuj

 • 04 11 2018
 • 650 czytań

W dniu 31.10.2018 r w Delegaturze Rejonowej w Zabrzu odbyło się zebranie prezesów ogrodów Zabrzańskich.

Zebranie prowadził kierownik delegatury Pan Leszek Bucki. Na zebraniu omówiona został sytuacja w PZD.

Kierownik ogłosił zmianę organizacji delegatury, od Listopada delegatura Zabrzańska na Matejki 37 będzie czynna we wtorki i czwartki w godzinach 15.00 – 18.00. Szkolenia nowych działkowców będą się odbywać w ostatni wtorek miesiąca na godzinę 16.00.

Omówiono oświadczenie wprowadzenia nowego działkowca na działkę, druk również można zastosować do wszystkich działkowców posiadających działkę. Przekazano do zastosowania wszystkim prezesom wzór wezwania do zapłaty zalegającym działkowcom wobec ROD.

Prezesi zostali poinformowani o terminie prezentacji programu komputerowego DGCS SYSTEM, który odbędzie się 6.11.2018r w delegaturze Zabrze. Następnie zostanie przeprowadzone szkolenie dla zainteresowanych w Okręgu Śląskim 9.11.2018r Katowice Kormoranów 1.

Omówiono kilka różnych spraw związanych z ogrodami w Zabrzu.

Kierownik przedstawił termin szkolenia Komisji Rewizyjnych ogrodów ROD, 20.11.2018r wtorek godzina 16.00.

2018 Rejonowy Dzień DziałkowcaDrukuj

 • 14 10 2018
 • 657 czytań

Delegatura Zabrze w dniu 13.10.2018r zorganizowała Rejonowe Dni Działkowca. Kierownik delegatury Leszek Bucki przywitał zaproszonych gości, I-go Zastępcę Prezydenta Miasta Zabrza Krzysztofa Lewandowskiego, Zenona Jabłońskiego – Przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz Jana Chojnackiego prezesa zarządu Zakładu Górniczego „Siltech”.

Po krótkich wystąpieniach zaproszonych gości Krzysztof Lewandowski i Zenon Jabłoński uroczyście wręczyli puchary za najładniejszy ROD.

Wśród uczestniczących w zabawie przedstawicieli ogrodów wylosowano główną nagrodę ufundowaną przez Jana Chojnackiego, który wręczył ją osobiście.

Przy muzyce DJ Artur w czasie zabawy, zatańczyła mistrzowska para z Mistrzowskiej Akademii Tanecznej. Po występie prezydent Zabrza Pani Małgorzata Mańka-Szulik, pogratulowała i podziękowała za występ.

Kierownik delegatury Leszek Bucki w czasie zabawy rozlosował skromne pamiątkowe upominki wśród wszystkich uczestników, między innymi ufundowane przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu trzy podwójne wejściówki na podziemną trasę wodną do Sztolni Królowa Luiza. Dla zwycięzców kilku konkursów przygotowano nagrody. Delegatura Zabrze dziękuje za przybycie i wspólną zabawę.

Galeria

zdj. Ireneusz Kędzierski

Jubileusz 80-lecia ROD WeberaDrukuj

 • 13 10 2018
 • 607 czytań

W związku z jubileuszem 80-lecia Ogrodu oraz 20-tej rocznicy nadania Sztandaru Ogrodu, należałoby przypomnieć kilka przykładów z życia Ogrodu i działalności Zarządu. Ogród założony został 1938 r.(data umowna), o powierzchni ponad 19 ha i posiada 405 działek, na których użytkuje ponad 600 działkowców z rodzinami.

Dla przypomnienia; w poprzednich latach prezesowali: Tadeusz Sala, Zygmunt Hankowski, Karol Kot, Henryk Guz oraz Marian Puszkar, a obecnie od 20-tu lat prezesem jest Szymon Marczewski, za którego przeprowadzono wiele inwestycji dzięki działkowcom oraz dotacjom z Okręgu Śląskiego, a mianowicie: całkowicie zmodernizowano „Dom Działkowca”, kuchnię, w budynku wymieniono okna, drzwi, zamontowano centralne ogrzewanie, wykonano remont pomieszczeń biurowych. Na ogrodzie wymieniono instalację wodną metalową na plastykową. .....

90 lat ROD im. Jana MatejkiDrukuj

 • 08 10 2018
 • 568 czytań

15 września 2018 w budynku Delegatury przy ul. Jana Matejki  odbył się Dzień Działkowca połączony z jubileuszem 90-lecia ROD im. Jana Matejki. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością  Kierownik Delegatury w Zabrzu Pan Leszek Bucki, który z okazji jubileuszu wręczył Puchary: od Prezesa PZD oraz Prezesa Okręgu Śląskiego PZD. Wieloletni i zasłużeni Działkowcy otrzymali odznaczenia za pracę i zaangażowanie na rzecz PZD i ROD im. Jana Matejki w Zabrzu. Po części oficjalnej rozpoczęła się zabawa taneczna.

Prezes ROD - Stanisław Sadowski

Przedszkolaki z wizytą w ROD PrzyszłośćDrukuj

 • 02 10 2018
 • 675 czytań

Dnia 21.09.2018 r dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 8 z Rudy Śląskiej Kuźnicy na zaproszenie Prezesa ROD "Przyszłość " w Zabrzu odwiedziły ogród. Spotkanie przedszkolaków na ogrodzie odbyło się pod nazwą "Szukanie oznak jesieni". Pogoda dopisała, przyjemnie było spacerować alejkami ogrodu i własnoręcznie zbierać jabłka, orzechy, szyszki i kasztany oraz inne oznaki nadchodzącej jesieni.

Dodatkową atrakcją dla maluszków było odnalezienie ukrytych skrzatów na terenie ogrodu oraz spotkanie z tajemniczym człowiekiem w masce. Konkursy, malowanki oraz poczęstunek umilił pobyt dzieci wraz z opiekunami na świetlicy ogrodu.

Z uśmiechem na twarzy dzieci opuszczały nasz ogród, zapowiadając już kolejną wizytę na wiosnę.

Prezes Zarządu - Piotr Witkowski.

386,277 unikalne wizyty