MPSZOK 2023

MPSZOK

Galeria Losowe

Porady

Informator działkowca

Stanowiska Delegatury Zabrze i Ogrodów

Stanowiska Delegatury Zabrze i Ogrodów z Zabrza

Przetargi 2024

Przetargi

Informator

Informator działkowca

Mój Ogródek

Informator działkowca

IX Okręgowy Zjazd Delegatów Okręgu ŚląskiegoDrukuj

 • 05 10 2019
 • 387 czytań

IX Okręgowy Zjazd Delegatów Okręgu Śląskiego z udziałem Delegatury Rejonowe w Zabrzu

W czwartek 26 września w Miejskim Domu Kultury „Batory” w Chorzowie odbył się IX Okręgowy Zjazd Delegatów Okręgu Śląskiego, w którym uczestniczyli delegaci zabrzańskich ogrodów, wybrani na rejonowej Konferencji Przedzjazdowej. Wśród przybyłych gości uczestniczył Prezes Polskiego Związku Działkowców Pan Eugeniusz Kondracki oraz Poseł na Sejm RP Pan Wojciech Król. Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia sztandarów oraz odegrania hymnów; narodowego i związkowego. Zjazd otworzył Prezes Okręgu Śląskiego Pan Józef Noski, który przedstawił referat programowy. Delegaci uczestniczący w Zjeździe dokonali wyboru nowych władz Okręgu. Prezesem Okręgu został na kolejną kadencję Pan Józef Noski, również delegaci z delegatury Zabrze zostali wybrani do nowych władz Okręgu. ...

Szkolenie nowych działkowców 09.2019Drukuj

 • 04 10 2019
 • 443 czytań

W dniu 24.09.2019r w Delegaturze Rejonowej PZD w Zabrzu odbyło się dziewiąte w tym roku szkolenie dla 20 nowych działkowców. Wykład prowadziła Pani mgr Marta Pawłowska. Tematem szkolenia było; Nowy Statut PZD, Znowelizowany Regulamin ROD obowiązujący od stycznia 2019, Ustawa o PZD z 13 grudnia 2013r oraz inne przepisy oraz Uchwały struktur PZD dotyczące poszczególnych przepisów. Podczas szkolenia jak i po szkoleniu Pani mgr Marta Pawłowska odpowiadała na pytania i wyjaśniał na bieżąco przepisy PZD. Każdemu nowemu działkowcowi zostały rozdane nowe znowelizowane regulaminy ROD.

ROD Zacisze - dzień pieczonego ziemniakaDrukuj

 • 30 09 2019
 • 476 czytań

W dniu 28.09.2019r o godzinie 14.00 na placu zabaw parcela II została zorganizowana już piąta edycja "Dzień pieczonego ziemniaka".  Pogoda dopisała jak pogoda ducha, gościem zarząd ROD Zacisze był Piotr Witkowski członek okręgowej rady wraz z żoną. Tradycyjnie została przygotowana loteria dla działkowców, główną nagrodą była gęś. Zarząd zapewnił ziemniaki i po kawałku kiełbasy. Napoje zapewnili sobie sami działkowcy :)

Dziękujemy za przybycie i dobrą zabawę :)

Galeria

Skarbnikowe Gody 2019Drukuj

 • 30 09 2019
 • 482 czytań

Skarbnikowe Gody to impreza organizowana cyklicznie w ramach obchodów Święta Miasta. W tym roku odbywają się z okazji 97 urodzin Zabrza. Imprezę zainaugurowała Barwna Parada, która ruszyła z ul. Dubiela o godz. 11.00. Poprowadził ją legendarny Skarbnik wraz z zabrzańską Górniczą Orkiestrą Dętą „Makoszowy. W paradzie wzięli też udział goście z polskich i zagranicznych miast partnerskich, dzieci i młodzież z zabrzańskich przedszkoli oraz szkół, grupy sportowe i taneczne, kluby uczniowskie, placówki kulturalne i oświatowe, stowarzyszenia, przedsiębiorcy oraz mieszkańcy.

Jak co roku podczas imprezy nie zabrakło konkursów z nagrodami, w tym na najpiękniejsze przebranie. Tegoroczna parada upłynęła pod hasłem: „Super bohaterowie”. ...

ROD Tysiąclecia - obchody Dzień DziałkowcaDrukuj

 • 30 09 2019
 • 730 czytań

Dożynki ROD im. Tysiąclecia w Zabrzu 31.08.2019.Uroczyste Dożynki połączone z 65-leciem powstania Ogrodu PZD 1954-2019. Oraz wręczeniem pucharu PZD przez Piotra Witkowskiego delegata rady krajowej oraz nagród działkowcom za zasługi dla ogrodu. Nie obyło się bez dobrej zabawy dla wszystkich gości.

ROD Mostostal - naprawa rozdzielni elek.Drukuj

 • 29 09 2019
 • 348 czytań

Dach rozdzielni elektrycznej na naszym ogrodzie pozostawiał wiele do życzenia, w ostatnich dniach uległ zarwaniu, co spowodowało przedostawanie się wody do wnętrza. Sytuacja stała się nieakceptowalna i należało podjąć odpowiednie kroki w celu zapewnienia działkowcom stałych dostaw energii elektrycznej oraz poprawy bezpieczeństwa związanej z użytkowaniem sieci elektrycznej na ogrodzie.

ROD Mostostal - obchody Dzień DziałkowcaDrukuj

 • 29 09 2019
 • 373 czytań

W dniu 7 września 2019 roku w Ogrodzie Działkowym "MOSTOSTAL" odbyły się dni działkowca. Uroczystość krótkim przemówieniem rozpoczął Prezes - Daniel Salwierak. Z okazji 65-lecia założenia ogrodu przedstawiciel Zabrzańskiej Delegatury wręczył uroczyście puchar wraz z dyplomem. Podczas części oficjalnej Zarząd udekorował srebrnymi odznakami trzech najbardziej zasłużonych działkowców. Był to również czas rozstrzygnięcia konkursu na najpiękniejszą działkę w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym MOSTOSTAL. Dla laureatów przygotowano upominki książkowe i narzędzia ogrodnicze. Dla dzieci przygotowano liczne atrakcje jak malowanie twarzy, animacje i słodkie upominki. Do późnych godzin wieczornych zabawę umilał DJ, w przerwach przeprowadzana była loteria fantowa przy udziale pysznego jedzenia i napojów.

453,847 unikalne wizyty