MPSZOK 2023

MPSZOK

Stanowiska Delegatury Zabrze i Ogrodów

Stanowiska Delegatury Zabrze i Ogrodów z Zabrza

Galeria Losowe

Stanowisko Delegatury - Prawo Budowlane

Stanowisko Delegatury - Prawo Budowlane

Porady

Informator działkowca

Przetargi 2023

Przetargi

Informator

Informator działkowca

Mój Ogródek

Informator działkowca

ROD Zacisze Pieczony ziemniakDrukuj

 • 01 10 2018
 • 518 czytań

Zarząd ROD Zacisze w dniu 29.09.2018r o godzinie 16.00 na placu zabaw parcela II zorganizował już czwartą edycje "Dzień pieczonego ziemniaka".  Pogoda dopisała jak pogoda ducha, zarząd ROD Zacisze przygotował loterię fantową dla działkowców oraz zapewnił ziemniaki i po kawałku kiełbasy. Napoje zapewnili sobie sami działkowcy :) Zwycięzców Losowania można obejrzeć w Galeria.

2018 Skarbnikowe GodyDrukuj

 • 30 09 2018
 • 496 czytań

Skarbnikowe Gody odbywają się z okazji 96 urodzin Zabrza. Parada Kolorowe Miasto rozpoczęła się o godz. 11 przy placu Wolności i ulicami miasta przemaszerowała do Parku im. Poległych Bohaterów, prowadzona przez orkiestrę dętą i czirliderki oraz wielką figurę Skarbnika, ducha kopalni. Pełną godzinę trwała prezentacja uczestników parady. PZD Delegatura Zabrze zaznaczyła swoją obecność, kierownik delegatury Leszek Bucki poprowadził przedstawicieli wszystkich Zabrzańskich ogrodów. Na liście było ponad 50 organizacji i stowarzyszeń, na końcu parady m.in. stare auta i tramwaje. Z tej okazji został wykonany baner promujący stronę WWW Delegatury Zabrze, pzddelegaturazabrze.pl.

 Galeria

Szkolenie nowych działkowców 09.2018Drukuj

 • 24 09 2018
 • 491 czytań

W dniu 24.09.2018r w Delegaturze Rejonowej PZD w Zabrzu odbyło się kolejne w tym roku szkolenie dla nowych działkowców. Wykłady prowadził Pan Henryk Dziąbor. Tematem szkolenia było; Nowy Statut PZD, Regulamin ROD, Ustawa o PZD z 13 grudnia 2013r oraz inne przepisy oraz Uchwały struktur PZD dotyczące poszczególnych przepisów. Omawiając poszczególne przepisy szczególnie skupił się na zagospodarowaniu działki, ogrodu, przepisów porządkowych i opłat ogrodowych które określa Statut PZD i Regulamin ROD. Podczas szkolenia jak i po szkoleniu Pan Henryk Dziąbor odpowiadał na pytania i wyjaśniał na bieżąco przepisy PZD.

Zebranie Prezesów 09.2018Drukuj

 • 22 09 2018
 • 505 czytań

W dniu 19.09.2018 r w Delegaturze Rejonowej w Zabrzu odbyło się zebranie prezesów ogrodów Zabrzańskich.

Zebranie prowadził  kierownik delegatury Pan Leszek Bucki. Na zebraniu omówiony został finał konkursu „Zielone Zabrze”.

Prezesi zostali poinformowani o nowej stronie internetowej i meilu.

Omówiono umowę dzierżawy działkowej z małżonkiem działkowca. Wzory

Organizacyjnie zostały omówione „Skarbnikowe Gody” i „Rejonowe dni działkowca”.

 

Zielone Zabrze 2018Drukuj

 • 20 09 2018
 • 692 czytań

Za nami XXIII edycja konkursu „Zielone Zabrze”.  Finał odbyło się 18 września 2018 tradycyjnie w Restauracji „Pod Kasztanami” w Zabrzu. Uczestnicy konkursu startować mogli w niżej wymienionych kategoriach: najpiękniejszy balkon, ogród przydomowy, zieleniec na osiedlu mieszkaniowym, zieleniec przed zakładem pracy, ogródek działkowy i dla zarządów Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Dziękuję wszystkim osobom, które na co dzień, w wolnych chwilach dbają o swoje ogrody i balkony, upiększając nie tylko swoją najbliższą przestrzeń, ale przede wszystkim nasze piękne Zabrze - gratulowała uczestnikom konkursu Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza. - Tym bardziej cieszymy się, że już niedługo takich miejsc w Zabrzu będzie jeszcze więcej, bo wspólnie staramy się, by niedługo na Zaborzu powstało kolejnych sto ogródków działkowych.

Prezes Okręgu Śląskiego PZD w Katowicach Józef Noski i Kierownik Delegatury Zabrzeańskej Leszek Bucki złożyli podziękowania za wsparcie ogrodów działkowych i wręczyli kwiaty prezydent Zabrza.

Delegatura  Zabrze gratuluje i życzy wszystkim prezesom i działkowcom jak najwięcej wyróżnień i radości z uprawiania ogródka działkowego.

Galeria

Zdjęcia Paweł Franzke, Ireneusz Kędzierski

Dzień Działkowca w ROD "Przyszłość"Drukuj

 • 09 09 2018
 • 521 czytań

W dniu 08.09.2018 r na terenie ogrodu ROD "Przyszłość" w Zabrzu odbyły się kolejne obchody Dnia Działkowca zorganizowane przez Zarząd ogrodu.

Nasi działkowcy zaprezentowali kosze pełne owoców i warzyw oraz kwiatowe kompozycje ze swoich tegorocznych plonów.

Prezes ogrodu-Piotr Witkowski wręczył odznaczenia zasłużonym działkowcom, wyróżnione najpiękniejsze działki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Po zakończeniu oficjalnych obchodów działkowcy zostali zaproszeni na poczęstunek i zabawę.

Zarząd ROD "Przyszłość " dziękuje wszystkim przybyłym działkowcom na obchody Dnia Działkowca za bardzo miłą atmosferę i wspólną zabawę.

 

Prezes Zarządu -Piotr Witkowski

 

Dożynki ROD Zacisze 2018Drukuj

 • 06 09 2018
 • 520 czytań

W dniu 01 września 2018 roku na terenie ROD Zacisze odbyły się obchody Dnia Działkowca organizowane wspólnie z Radą Dzielnicy Helenka.

W uroczystości licznie uczestniczyli działkowicze, a także zaproszeni goście: Kierownik Delegatury Zabrze Leszek Bucki, przedstawiciele Rady Dzielnicy. Ksiądz proboszcz Krystian Sznura.

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 15 powitaniem przez Prezesa Jana Brzozowskiego zaproszonych gości i działkowiczów. Po powitaniu nastąpiła ceremonia uroczystego wręczenia upominków oraz dyplomów za najpiękniejsze działki i za zaangażowanie w pracach na rzecz ogrodu.

Po zakończeniu oficjalnych obchodów działkowicze zostali zaproszeni na skromny poczęstunek i zabawę przy dźwiękach zespołu Galapagos.

Zarząd ROD Zacisze dodatkowo zorganizował różne gry, zabawy i konkursy. Wszyscy zwycięzcy poszczególnych zabaw, dzieci jak i dorośli dostali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Nie zabrakło dla najmłodszych słodyczy.

ROD Zacisze jak i Rada dzielnicy Helenka dziękuje wszystkim przybyłym na obchody Dnia Działkowca i zabawę.

 

Galeria

386,289 unikalne wizyty