MPSZOK 2023

MPSZOK

Galeria Losowe

Porady

Informator działkowca

Stanowiska Delegatury Zabrze i Ogrodów

Stanowiska Delegatury Zabrze i Ogrodów z Zabrza

Przetargi 2023

Przetargi

Informator

Informator działkowca

Mój Ogródek

Informator działkowca

ROD w zwiazku z tzw. specustawą "mieszkaniową"Drukuj

 • 30 04 2018
 • 475 czytań

Działowcy z ROD "Wiśnia" w Zabrzu piszą o zagrożeniach dla ROD w zwiazku z tzw. specustawą "mieszkaniową" 

"Zapisy projektu nie zabezpieczają ROD i działkowców przed skutkami szkód zaistniałych w wyniku prowadzenia inwestycji, gdyż nie zostaną uznani w postępowaniu za stronę". Projekt całkowicie pomija zapisy ustawy o ROD" - piszą działkowcy do Rządowego Centrum Legislacyjnego.

 

Nowy, nowoczesny ROD w Zabrzu?Drukuj

 • 20 02 2018
 • 503 czytań

12 lutego br.  w Ratuszu  Miasta Zabrze pod hasłem: czy potrzebny jest i możliwy rozwój rodzinnych ogrodów działkowych , odbyło się spotkanie Pani  Małgorzaty Mańki- Szulik Prezydent Miasta Zabrze i I Zastępcy Prezydenta Pana Krzysztofa Lewandowskiego z działkowcami PZD Okręgu Śląskiego których reprezentowali: Józef Noski Prezes OZ Śląskiego PZD, przedstawiciele Delegatury Rejonowej OZ Śl. - Piotr Maślanka, Leszek Bucki, Henryk Dziąbor i Szymon Marczewski.

Prezes Noski złożył podziękowanie Pani Prezydent i Panu Krzysztofowi Lewandowskiemu za bieżącą współpracę z Rodzinnymi Ogrodami Działkowymi w Zabrzu i podejmowanie niezwykle cennych inicjatyw integrujących mieszkańców. Bogata tradycja Polskiego Związku Działkowców ukształtowała w Zabrzu już na stałe wizerunek działkowców jako doświadczonych ludzi wspierających ochronę środowiska i lokalne przedsięwzięcia nastawione na ekologię i zdrowy tryb życia. Przykładem jest udział działkowców w tak prestiżowym plebiscycie jakim jest „Zielone Zabrze”  organizowanym już 14 razy przez Samorząd Miasta. ROD i działkowcy corocznie biorąc udział w konkursie przedstawiając swoje najpiękniejsze i różnorodnie urządzone działki.

...

 

Szkolenie Komisji Rewizyjnych i Prezesów RODDrukuj

 • 07 02 2018
 • 515 czytań

W dniu 05.02.2018 r w Delegaturze Rejonowej w Zabrzu odbyło się szkolenie przewodniczących ogrodowych komisji rewizyjnych oraz  prezesów rodzinnych ogródków działkowych w którym uczestniczyło 56 osób.

Szkolenie prowadził  członek Okręgowej Komisji Rewizyjnej Pan Leszek Bucki i przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej Pan Zenon Jabłoński. Na początek omówili aktualną sytuację w Związku, jak również zmiany w znowelizowanym Statucie PZD. Omówiono tezy Krajowej Komisji Rewizyjnej PZD w 2018 roku dotyczące badań bilansów ROD oraz poszczególnych sprawozdań finansowych za 2017 rok i preliminarzy finansowych ROD na 2018 rok ,następnie przedstawił wytyczne Krajowej Komisji Rewizyjnej informując że winny ze szczególną starannością wykonywać swoje dobrowolne przyjęte obowiązki, a w swojej pracy muszą  przestrzegać i działać zgodnie z kompetencjami określonymi w Statucie PZD, Regulaminie Komisji Rewizyjnej PZD i przepisach związkowych.

...

 

Szkolenie osób obsługujących walne zebrania RODDrukuj

 • 19 01 2018
 • 514 czytań

O tym, że przygotowania do walnych zebrań ROD w 2018 roku są ciągle prowadzone świadczy kolejne szkolenie dla osób obsługujących walne zebrania ROD oraz Prezesów ROD należących do Delegatury Rejonowej PZD Okręgu Śląskiego w Zabrzu.

Uczestnicy szkolenia zostali zapoznani przez Dyrektora Biura PZD Okręgu Śląskiego Pana Krzysztofa Tekla z najważniejszymi zasadami dotyczącymi przygotowania i przeprowadzenia walnych zebrań ROD w 2018 roku. Każdy z obecnych na szkoleniu otrzymał wytyczne i druki do przeprowadzenia walnych zebrań sprawozdawczych w ROD w latach 2016 – 2018, a Prezesi ROD otrzymali druki zaproszeń na walne zebrania ROD.

...

 

Maluchy w ROD im. St. WeberaDrukuj

 • 19 01 2018
 • 465 czytań

Na terenie ROD im. St. Webera w Zabrzu miała miejsce  przygoda maluchów, która spowodowała wielką radość i zadowolenie z przebywania na alejkach ogrodu oraz w świetlicy ROD - podczas zabawy i rysowania na tematy ogrodnicze.

Sz. Marczewski

 

Lampy solarne dla 7 zabrzańskich ROD z budżetu obywatelskiegoDrukuj

 • 02 01 2018
 • 498 czytań

Z przyjemnością możemy poinformować, że właśnie zakończyły się prace związane z budową lamp solarnych na 7 zabrzańskich ROD, które wygrały zeszłoroczną edycję Budżetu Obywatelskiego 2016 Miasta Zabrze. Cały cykl trwał dwa lata i właśnie dobiegł końca okres czasu od wygrania projektu do realizacji robót budowlanych, które ostatecznie zostały sfinalizowane.

Przypomnijmy, że pula budżetu obywatelskiego wyniosła 4 mln zł z czego na rzecz Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Zabrzu udało się uzyskać kwotę prawie 1,5 mln zł.

Dzięki wspólnemu zaangażowaniu zabrzańskie ROD postanowiły powalczyć o te środki i w ten czas złożono trzy projekty dotyczące instalacji solarnych lamp oświetleniowych na alejkach ogrodowych. Do wspomnianych projektów w pierwszym etapie włączyło się siedem ROD. Projekt pierwszy dotyczył ROD "Webera" i ROD "Biała Róża", projekt drugi  dotyczył ROD "Wiśnia", ROD "1000 lecia" i ROD "Ratownik", natomiast projekt trzeci  dotyczył ROD "Róża" i ROD" Odrodzenie". Wszystkie udało się wygrać.

...

Obchody 55-lecia ROD "Zacisze" w ZabrzuDrukuj

 • 01 01 2018
 • 1072 czytań

W dniu 03 września 2017 roku odbyły się obchody 55-lecia ROD Zacisze w Zabrzu.

Uroczystości zaczęły się od poświęcenia przez proboszcza Krystian Sznura sztandaru ROD Zacisze na mszy Św. w Kościele NMP Matki Kościoła.

Obchody uświetniła Pani Prezydent Miasta Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik oraz zaproszeni goście: Najstarsi członkowie PZD ROD Zacisze, Przedstawiciele Rady Miasta Zabrze i Dzielnicy Helenka, Przedstawiciel Delegatury Rejonowej Pan Henryk Dziąbor.

Po mszy uroczyście został odprowadzony sztandar do domu działkowca ROD Zacisze przy akompaniamencie Orkiestry Dętej KWK Sośnica.

Po uroczystym obiedzie Pani Prezydent Miasta Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik wzniosła toast i przekazała na ręce Jana Brzozowskiego prezesa ROD Zacisze list intencyjny do wszystkich działkowców, natomiast Pan Henryk Dziąbor przekazał na ręce prezesa puchar z okazji 55-lecia ufundowany przez Prezesa Okręgu Śląskiego PZD w Katowicach Józefa Noskiego.

Dla dzieci zorganizowane były konkursy rodzinne oraz malowanie swojego ogrodu. Dostępne były dla wszystkich dzieci dmuchańce, wata cukrowa i popcorn. Można też było kupić balony i drobne upominki. Zostały wręczone nagrody za konkursy rodzinne.

Najstarsi członkowie PZD ROD Zacisze i działkowcy zasłużeni zostali oznaczeni srebrną odznaką "Zasłużony Działkowiec". Zarząd ROD Zacisze wręczył dyplomy i ufundował nagrody za najpiękniejsze ogrody i prace społeczne na rzecz ogrodu. Działkowicze zostali zaproszeni na skromny poczęstunek i zabawę taneczną.

Zarząd ROD Zacisze dziękuje wszystkim przybyłym na obchody 55-lecia ogrodu.

Galeria

405,398 unikalne wizyty