• 19 10 2021

Rejonowy Dzień Działkowca – Bal Ogrodnika w Zabrzu

 

Rejonowe Dni Działkowca – Bal Ogrodnika odbyły się 16 października 2021 roku w restauracji ‘’Pod Kasztanami’’ W uroczystości uczestniczyło 180 osób. Sala, w której odbywał się uroczystość była odświętnie udekorowana, dumnie prezentował się sztandar delegatury, a symbolem nawiązującym zwiastun nadchodzącej jesieni był kosz dożynkowy. Rejonowe Dni Działkowca rozpoczął członek Krajowe Rady PZD I Wiceprezes Okręgu Śląskiego PZD, Przewodniczący Delegatury Leszek Bucki, został odśpiewany hymn Narodowy i Związkowy „Zielona Rzeczpospolita”. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście.

Tomasz Olichwer – Poseł na Sejm IX Kadencji Rzeczpospolitej Polskiej

Alina Nowak – Radna Sejmiku Województwa Śląskiego  

Jan Pawluch Dyrektor Biura Prezydenta m. Zabrze

Łucja Chrzęstek-Bar – Przewodnicząca Rady m. Zabrze

Mariola Olichwer – Radna m. Zabrze

ZPWiK Sp. z o.o. reprezentowali Arleta Naramska i Wojciech Gąszczak

Pan Przewodniczący w swoim wystąpieniu nawiązał do jubileuszu 40-lecia Polskiego Związku Działkowców, przypomniała o ważnych wydarzeniach minionych lat, które ukształtowały Związek, o licznych problemach, które wspólnie należało pokonać. Podziękował Zarządom za pracę w tym trudny czasie, jednocześnie przypomniał o sukcesach w 2021 roku dla zabrzańskich ogrodów uczestniczących w konkursach organizowanych przez Polski Związek Działkowców, podziękował władzom Województwa Śląskiego i Samorządowi m. Zabrze za wsparcie finansowe w wysokości 418 400,00 zł co w znacznym stopniu wpłynie na poprawę infrastruktury ogrodowej.

Następnie wniesiono okazały jubileuszowy tort upamiętniające 40 – lecie powstania PZD z symboliczną lampką szampana odśpiewano głośne sto lat.

Kolejnym doniosłym wydarzeniem było wręczenie pucharów, wręczenia dokonali Poseł Tomasz Olichwer i Dyrektor Biura Prezydenta Jan Pawluch

puchar Krajowej Rady i puchar Okręgu Śląskiego dla ROD Róża 90 – lecie powstanie ogrodu

puchar Krajowej Rady i puchar Okręgu Śląskiego dla ROD Kaprys 70 – lecie powstanie ogrodu

puchar Krajowej Rady z okazji 40- lecia istnienia ROD Energetyk oraz certyfikat.

puchar Krajowej Rady z okazji 40- lecia istnienia ROD C. Skłodowskiej oraz certyfikat.

puchar Krajowy Zarząd PZD przyznał tytuł „ROD 40-lecia PZD” dla ROD Zacisze

puchar Krajowy Zarząd PZD przyznał wyróżnienie „ROD 40-lecia PZD” dla ROD Wiśnia

Następnie zostali uhonorowani dyplomami uznania za wkład w tworzenie Polskiego Związku Działkowców, za wieloletnie zaangażowania i pracę dla dobra działkowców, ogrodów i Związku wręczenie dokonali Alina Nowak Radna Sejmiku Województwa Śląskiego i Łucja Chrzęstek-Bar Przewodnicząca Rady m. Zabrze

Izabela Frankiewicz

Sabina Skowron

Marta Pawłowska

Janina Woźniak

Ireneusz Kędzierski

Adam Cybulski

Edmund Ferenc

Marek Pawlik

Tadeusz Zdebski


Kolejnym punktem było wręczenie Aktów Powołania na Krajowych i Okręgowych Społecznej Służby Instruktorskiej

SSI Krajowy: Edmund Ferenc

SSI Okręgowy: Izabela Frankiewicz, Ireneusz Kędzierski, Mirosław Leśniewski

W dalszej części uroczystości przygrywał zespół Galapogos w trakcie zabawy występ niespodzianka uświetnił Daniel Macuła zatańczył do muzyki Michaela Jacksona YouTube oraz wystąpił kabareciarz Grzegorz Stasiak, YouTube, YouTube w trakcie uroczystości rozlosowano upominki dzięki sponsorom PZD Okręg Śląski, ZPWiK, ZPEC, Zakład Górniczy’’ Siltech’’ oraz sponsorzy indywidualni.

Zabawa trwała do późnych godzin nocnych dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za miłą zabawę i stworzenie miłej atmosfery.

Galeria

opracował Piotr Witkowski, zdjęcia Ireneusz Kędzierski