• 04 10 2021

Jubileuszowa XXV edycja konkursu „Zielone Zabrze”.

 

Za nami jubileuszowa XXV edycja konkursu „Zielone Zabrze”.  Finał odbył się 30 września 2021 tradycyjnie w restauracji „Pod Kasztanami” w Zabrzu. Uczestnicy konkursu startować mogli w niżej wymienionych kategoriach: najpiękniejszy balkon, ogród przydomowy, zieleniec na osiedlu mieszkaniowym, zieleniec przed zakładem pracy, ogródek działkowy, rodzinny ogród działkowy.

Możecie być dumni ze swoich ogrodów, które każdego roku pięknie rozkwitają i swoją malowniczością zdobią nasze miasto – gratulowała uczestnikom konkursu Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza. – Efekty waszej pracy przyczyniają się do poprawy stanu środowiska naturalnego, ale wpływają też na estetykę Zabrza. Wasze ogrody spełniają jednocześnie bardzo pożyteczną i potrzebną rolę społeczną. Dziękuję za zaangażowanie w tym ważnym przedsięwzięciu ekologicznym i kulturalnym – dodała prezydent. - Tym bardziej cieszymy się, że już niedługo takich miejsc w Zabrzu będzie jeszcze więcej, bo wspólnie staramy się, by w Zabrzu powstał kolejny Rodzinny Ogród Działkowy.

I Wiceprezes Okręgu Śląskiego Polskiego Związku Działkowców w Katowicach, Przewodniczący Delegatury Rejonowej w Zabrzu Leszek Bucki, w imieniu Zarządów Rodzinnych Ogrodów Działkowych i Działkowców złożył Pani Prezydent Małgorzacie Mańce- Szulik podziękowanie za wsparcie i życzliwość. Gratulujemy i życzymy wszystkim laureatom jak najwięcej wyróżnień i radości z uprawiania zielonej własnej przestrzeni.

Opracował Piotr Witkowski