• 17 04 2024

Działkowcy ROD Zacisze w Zabrzu przyłączyli się do akcji sprzątania dzielnicy „Czysta Helenka”

W dniu 13 kwietnia 2024 roku działkowcy Rodzinnego Ogrodu Działkowego Zacisze w Zabrzu przyłączyli się do akcji sprzątania dzielnicy „Czysta Helenka”. To już szóste sprzątanie jak co roku w naszej dzielnicy z udziałem działkowców ROD Zacisze. Zarząd ROD Zacisze zapewnił worki na odpady, rękawice oraz oczywiście dobry humor i chęci :)

Mimo rosnącej świadomości działkowców ROD Zacisze i mieszkańców nadal pozostaje wiele do zrobienia, zarówno jeśli chodzi o prawidłową segregację odpadów, jak i o to jakich odpadów nie należy wyrzucać do kontenera np. elektrośmieci, opon, rzeczy wielkogabarytowych czy gruzu.

Po wszystkim zaproszono wszystkich na drobny poczęstunek, grilla przy świetlicy ROD Zacisze. Poczęstowano ciepłą kawą i herbatą nie zabrakło słodyczy dla najmłodszych. Konkurs na najdziwniejsze znalezisko - do wygrania były vouchery na pizzę w BISTRO NOVA. Dzieci otrzymały również vouchery na lody w naszej Helenkowskiej lodziarni i różne ciekawe gadżety, Zarząd ROD Zacisze rozdał na pamiątkę torby ekologiczne.

Zarząd ROD Zacisze bardzo dziękuje wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i pracę nad pięknem terenów zielonych przy działkach ROD Zacisze i dzielnicy Helenka w Zabrzu.

Galeria

Prezes Zarządu ROD Zacisze - Ireneusz Kędzierski