• 19 04 2023

Śląski Urząd Marszałkowski dofinansowuje inwestycje w Zabrzańskich ROD

Kolejne Rodzinne Ogrody Działkowe otrzymały dofinansowanie ze Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego. 5 kwietnia ukazała się lista rankingowa I naboru na dofinansowanie inwestycji na terenach ROD.

Podobnie jak w poprzednich edycjach kwota wsparcia z budżetu województwa śląskiego wyniosła 1,5 mln zł. Rodzinne Ogrody działkowe do 28 lutego mogły składać wnioski na inwestycje na terenach ogólnych m.in. budowy i modernizacji alej ogrodowych wraz z odwodnieniem, zbiorników wody. Rozpatrywane był one na podstawie procedury pozyskania środków budżetu województwa na podstawie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych. Dofinansowanie na zasadach refundacji, przyznawane jest w pierwszej kolejności ROD, których wnioski zdobyły największa ilości punktów.

Niezmiernie cieszy fakt, iż na liście znalazło się 13 Rodzinnych Ogrodów Działkowych z Delegatury Zabrze, a są to:

ROD „Słoneczne Wzgórze” w Zabrzu, ROD „WIŚNIA” w Zabrzu, ROD „1000-lecia” w Zabrzu, ROD im. M.C. Skłodowskiej w Zabrzu, ROD „Wypoczynek” w Zabrzu, ROD „Przyszłość” w Zabrzu, ROD „Zacisze” w Zabrzu, ROD „SZAROTKA” w Zabrzu, ROD „IRYS” w Zabrzu, ROD „SŁOŃCE” w Zabrzu, ROD „Webera” w Zabrzu, ROD „Biała Róża” w Zabrzu, ROD „Kaprys” w Zabrzu.

Łącznie ROD otrzymały dofinasowanie w kwocie 650 000,00 zł.

Pozyskane fundusze pozwolą przeprowadzić kosztowne inwestycje m.in. utwardzenie alei ogrodowych czy odwodnienia terenu.

Wszystkim Zarządom serdecznie gratulujemy!

Delegatura Zabrze