• 30 09 2019

Skarbnikowe Gody to impreza organizowana cyklicznie w ramach obchodów Święta Miasta. W tym roku odbywają się z okazji 97 urodzin Zabrza. Imprezę zainaugurowała Barwna Parada, która ruszyła z ul. Dubiela o godz. 11.00. Poprowadził ją legendarny Skarbnik wraz z zabrzańską Górniczą Orkiestrą Dętą „Makoszowy. W paradzie wzięli też udział goście z polskich i zagranicznych miast partnerskich, dzieci i młodzież z zabrzańskich przedszkoli oraz szkół, grupy sportowe i taneczne, kluby uczniowskie, placówki kulturalne i oświatowe, stowarzyszenia, przedsiębiorcy oraz mieszkańcy.

Jak co roku podczas imprezy nie zabrakło konkursów z nagrodami, w tym na najpiękniejsze przebranie. Tegoroczna parada upłynęła pod hasłem: „Super bohaterowie”.

Delegatura rejonowa w Zabrzu prowadzona przez kierownika delegatury Leszka Buckiego przeszła i zaznaczyła swój udział w imprezie z przedstawicielami wszystkich ogrodów.

ROD Zacisze przyłączyło się do parady i przeszło ulicami: Dubiela, Wolności, Karola Miarki, Religi aż do Centrum Handlowego Platan, gdzie o godzinie 12:00 rozstrzygnięto konkurs na ładniejsze przebranie i rozpoczęły się różne imprezy towarzyszące temu wydarzeniu m.in. festiwal kolorów i koncerty. Gwiazdą wieczoru był zespół Enej.

Galeria